Leedulanna võitis ajaloo veriseimas matšis Invicta tšempionitiitli

07. märts 2020 | Uudised

Julia Stoljarenko alistas Kansas Citys 6. märtsil Invicta FC tiitlimatšis (61,2 kg) Lisa Verzosa (5-0).

Ta sai punktivõidu (48-46, 46-49, 49-46) matšis, mille lõppedes oli Verzosa näohaava tõttu puuripõrand punane. Seda on nimetatud ajaloo veriseimaks matšiks. Tegelikult oli punane juba veri, mis immitses Stoljarenko ninast 1. ja 3. raundis. Tema hambakaitse lendas mitu korda. Stoljarenko üritas käelukku, kuid ameeriklanna rabeles välja. 3. raundis lõhestas Stoljarenko vastase otsaesise küünarnukiga, aga kohtunik matši ei lõpetanud.

“Lisa on veider: naeratas, kuigi endal otsmik selline, et ma meenun talle ilmselt iga kord, kui peeglisse vaatab,” lausus tšempion.

Stoljarenko treener Donatas Uktveris ütles, et õnneks on nüüd hindamissüsteem, kus näeb kohtunike punkte pärast iga raundi ja see aitas teha otsuseid.

Good Fight avaldas päev varem intervjuu Stoljarenkoga.

Stoljarenko arvates on Invicta matšid isegi ägedamad kui UFC-s, sest kõik tahavad UFC-sse pääseda ja iga võitlus käivat elu ja surma peale.

Stoljarenko matšijärgsele postitusele sotsiaalmeedias reageeris tervitusega UFC staar Kelvin Gastelum, kellega ta kohtus “The Ultimate Fighteris”. Tervitas ka Leedu vanematega Rose Namajunase vend.

Saal väga täis ei paistnud, kuid selles võis süüdi olla koroonaviirus.

Selle kaalu tiitliomanik oli viimati Sarah Kaufman, kes liikus PFL-i.

Samas kaalus peeti üritusel Phoenix 3 ka kaheksa naise turniir, mille võitjat Taneisha Tennantit ilmselt ootab tiitlimatš. Veerand- ja poolfinaalid koosnesid ühest 5-minutisest raundist, finaal kolmest 5-minutisest.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?