Leedulanna vajus UFC kaalumisel kokku, matš jääb ära

19. märts 2021 | Uudised

Julia Stoljarenko minestas 19. märtsil Las Vegases UFC kaalumisel ja tema matš Julia Avilaga tühistati.

Leedulanna kaal mahtus lubatu piiresse, kuid ta viidi ära kanderaamil. Stoljarenko ütles, et saavutas kaalu liiga vara, neli tundi enne kaalumist, ja pidi siis selle aja olema söömata. Ta oleks valmis võitlema, kuid mõistab UFC otsust ja vabandab Avila ees.

Cris Cyborg tviitis, et tal oli seda klippi hirmutav vaadata. “Naistel peaks olema rohkem kaalukategooriaid,” kirjutas Cyborg, kelle kaaluvõtmisest tegi ESPN 2016. aastal minidoki.

Stoljarenko minestas kaks korda. Esmalt ta minestas, puhkas ja läks siis uuesti kaalule ja varises taas. MMA Junkie sõnul näitas UFC hoolimatust, kui ei tühistanud kohtumist juba pärast esimest minestamist.

Stoljarenko ja kohalik Avila pidid kohtuma 20. märtsil üritusel UFC On ESPN 21, mille peakohtumises läheb Derek Brunson vastamisi Kevin Hollandiga. Avila (8-2) oli favoriit, kuigi kaotas eelmises kohtumises Sijara Eubanksile. Stoljarenko tegi UFC debüüdi eelmisel aastal Jana Kunitskaja vastu ja kaotas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel