Kulabdam ja Saeksan pidasid õues palava lahingu

03. oktoober 2021 | Uudised

Kulabdam sai 3. oktoobril Channel 7 tai poksi matšis otsusega võidu Saeksani üle.

Matši lükati tänavu pidevalt edasi ja polnud täpselt teada, mis kuupäeval see lõpuks toimub. Saeksan, kes on Muay Bouk ehk ründav võitleja, survestas selles viieraundises kohtumises rohkem, aga ka 23-aastane Kulabdam võitles meistrile vääriliselt. Nad pidid võitlema juba 2019. aastal, aga Saeksan vigastas enne küünarnukki.

Mõlemad on valitud aasta võitlejaks, aga mõlemad on ka viimasel ajal palju kaotanud. 32-aastane Saeksan (188-44-6) on nüüd kaotanud viis kohtumist järjest ja kui jätta välja kolm võitu Thanonchai üle, siis lisanduvad sinna otsa veel viis kaotust. Arvati, et temast võib saada tuntud võitleja väljaspool Taid, aga pärast kaotusi Hiinas ja Jaapanis pole ta nende riikides võidelnud. Saeksanile meeldis välismaal võidelda, sest seal kihlveod ei survesta.

Võidud Thanonchai üle tähendavad siiski, et ta on praegu Rajadamnerni meister. Tal on võidud teiste seas Kaonari, Panpayaki ja Yodwicha üle. Võit Rodleki üle 2018. aastal tõi WBC Muaythai tiitli. 2007. aastal alistas ta Pongsiri.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel