Mirkko Moisar. Foto: Rauno Vahtre

EKSKLUSIIV! Koroonaajal Xplosioni elustanud Mirkko Moisar: sport päästab paljusid!

06. jaanuar 2021 | Uudised, Xplosion Fight Series

Mirkko Moisar korraldab 16. jaanuaril võitlusspordiürituse Xplosion, mida ei saa Covid-19 tõttu vaadata saalis, vaid ainult TV6-s.

Esimene Xplosion leidis aset 2012. aastal. Enne seda oli Mirkko organiseerinud üritust Team Moisar Fight Show. Koostöös Semtex Gymiga, mis tegi Inglismaal Xplosion Fight Seriesi nime all kikkpoksivõistlusi, pani Team Moisar püsti ka Eestis Xplosioni. Selle ainuke võistlus oli kaheksa mehe turniir.

Viimati toimus Xplosion 2017. aastal. Pärast seda pani Moisar selle pausile ja on tegelenud sarjaga Fightland.

Mirkko, miks sa nii keerulisel ajal otsustasid Xplosioni elustada?

Kui detsembris selgus, et Keilas ei ole võimalik pealtvaatajatega poksivõistlust läbi viia, otsustasime ürituse korraldada Tallinnas. Fightlandi kodulinn on Keila, pealinnas oleme aga tegutsenud Xplosion Fight Seriesi kaubamärgi alt. Fightland lükkub kevadesse.

Aeg on tõesti keeruline – ühel hetkel keelas ka Tallinna linn pealtvaatajatega ürituse. Olimegi käega löömas, kuid suur töö oli selleks hetkeks juba tehtud ja kahju hakkas. Ja igav on ju ka! Inimesed kipuvad igavusest rumalusi tegema ja just sport päästab paljusid. Ürituse läbiviimise suurim eesmärk on pakkuda väljundit kodudesse jäänud inimestele: sportlastele, korraldajate- ja sponsoritemeeskondadele ning ka pealtvaatajatele. Värsket meelelahutust toodetakse peale vähe või üldse mitte. Meie otsustasime oma vaba aja selle ürituse alla ikkagi panustada – isegi kui piletimüük on keelatud.

Kes Xplosionile õla alla panevad? Teame kõik, et heade inimeste ja ettevõtete toetuseta spordimaailmas suuri asju ei sünni.

Ilma sponsorite ja toetajateta seda üritust kindlasti ei toimuks. Omalt poolt oleme siia alla palju aega pannud, kuid kõiki üritusega kaasnevaid kulutusi ei saaks me enda kanda võtta. Suur rõõm oli tõdeda, kui paljud inimesed ja firmad olid nõus meie tegevusse panustama. Kasutangi võimalust neid kõiki tänada: Tallinna linn,  Premia, Peetri Pizza, Nois, MM Inkasso, Valice Car, Go Clean, Danfare, AndMar MedService, Värvikuningas, Beauty Print, HR Service, Creatignity, Levira, Kalevi Poksiklubi, GoodFight, Võitluspood. Loodan, et kedagi unustanud ei ole. Aitäh, et toetate Eesti sporti!

Võitlejad on samad, kes pidid Fightlandil osalema. Kui keeruline on koroonakriisi ajal sõdalasi kokku saada? 

Fight card päris sama siiski ei ole – vigastuse tõttu jätab selle korra vahele näiteks Markko Moisar. Samas saame üle pika aja näha ringis Kaupo Arrot. Ning üllatusmatšil võistleb legend üheksakümnendatest, Albert Starikov! Tema nimi peaks poksihuvilistel silma eriti särama lööma.  Koroona tõttu on treenimine raskendatud, selles mõttes on see kõik võitlejatele muidugi paras väljakutse. Samas pole ammu võistelda saadud ja eks kõik sportlased just seda tahavadki. Veenda polnud kedagi vaja, huvi oli ikkagi suur.

Üllatusmatši teevad Albert Starikov ja Sergei Bogatov. Mõlemad mehed on jõudnud oma neljakümnendate lõppu. Miks nad ringi astuvad? 

Need on tõelised vanakooli mehed, risti ette ei löö. Loodan, et nendega õnnestub ka üks intervjuu teha, siis saavad nad ise vastust anda.

Veel kaks treenerit poksivad: Ringo Tipp ja Ahti Pikkur. Kes võidab?

Raske vastata, mõlemal on omad eelised: üks on tehnilisem, teine jõulisem. Küll aga näen kõrvalt, et Tipp võtab ettevalmistusi väga tõsiselt ja lihtsaks seda asja Pikkurile kindlasti ei tee.

Xplosion lõpeb sinu ja ukrainlase Artjom Ljaševitši taaskohtumisega ringis. Artjom oli väljakutse kohe valmis vastu võtma? 

Võib–olla just sellest kordusmatšist kogu asi alguse saigi. Artjom ütles juba oktoobris, peale King of Kingsi, et tema asja nii ei jäta – tuleb uuesti teha! Ja ega minagi viigist midagi arva. Ülejäänud matšid kujunesid juba loomulikult ümber selle.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel