Raiko Arak

Kondor paneb liigas välja neli võitlejat

27. jaanuar 2020 | Muay Thai Liiga, Uudised

Võitlusspordiklubi Kondor staarnaised 1. veebruaril Eesti Muay Thai Liigas ei osale, kuid klubi paneb siiski välja neli võistluskogemusega võitlejat.

Henri Salomets

Ringi astuvad 23-aastased Henri Salomets ja Raiko Arak, 12-aastane  Andero Kiisler ja 10-aastane Tõnu Kaspar Teesalu. Treener Ringo Tipp ei soovinud hoolealuste tugevusi üksikasjalikult kirjeldada, sest eks kõik potentsiaalsed vastased loevad ju ka, kuid ütles, et Henri tugevus on kindlasti tugev tai tehnika, Raiko tugevus väga hea vastupidavus ning Anderol agressiivsus ja hirmu puudumine. „Tõnu Kaspar on samuti hulljulge ja ei karda, kuna tegeleb ka tugeval tasemel motokrossiga,” sõnas Ringo.

Tõnu Kaspar Teesalu

Enamasti otsustavad võitlejad ise, kas on vastasteks valmis. Ringo kätt ette ei pane, kui tegemist pole ikka päris algajaga, kes mitte midagi ei oska. „Eesti Muay Thai Liiga ongi ju selline ideaalne koht esimeste matšide jaoks, kus pannakse paarid treeningkogemuse järgi kokku ja kui pakutaksegi suurema kogemusega vastast, siis on alati võimalik otsustada, kas võtta see matš vastu või mitte,” selgitas ta.

Andero Kiisler

Viimasel treeningnädalal teevad sportlased viimase raske trenni kolmapäeval. Edasi hoitakse toonust ja tehakse treeneriga ülikerget sparringut, et liikumine ja refleksid teravad hoida. „Mängime erinevaid situatsioone läbi, et matši ajal juhe kokku ei jookseks ja lollusi ei teeks,” lausus Tipp.

Sigrid Kapanen ja Crista Padu osalevad paar nädalat hiljem The League’il ja Eesti meistrivõistlustel ja jätavad seekord Eesti Muay Thai Liiga vahele.  „Arvatavasti poleks neile vastaseid ka,” põhjendab treener. See, kas nad kaasa elama tulevad, oleneb sellest, kui paljud Kondori poistest vastased saavad ja kui palju kohti autodes vabaks jääb.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel