Kolm tiitlimatši ühel üritusel: Ito, Shiro ja Inoue

30. detsember 2018 | Uudised

Tokyos peeti 30. detsembril kolm poksi tiitlimatši.

Õhtu peamatšis poksisid WBO vabale ajutisele kukk-kaalu tšempioni tiitlile Takuma Inoue (12-0, 3 nokaudiga) ja Tasana Salapat (48-0, 33 nokaudiga). Kõik kohtunikud andsid 117-111 võidu jaapanlasele. Takuma on Naoya Inoue vend. Poksijad on ka nende vennad Takeshi (13-0-1) ja Koki (12-0). 25-aastane Tai mees Salapat oli aastaid WBC noortetšempion. Eilne matš oli tal esimene väljaspool kodumaad.

WBO kukk-kaalu suur tšempion hetkel puudub. Tiitlile poksivad 19. jaanuaril Rau’shee Warren ja Nordine Oubaali. Eelmiselt tšempionilt Luis Nerylt võeti märtsis vöö, sest ta oli tiitlimatšis ülekaalus. Kogu selle aja on WBO mõelnud, kes kõlbaks uueks tšempioniks. Oubaali pidi suvel poksima Salapatiga, kuid Salapatil paluti anda siis esmalt võimalus endisele WBA tšempionile Warrenile.

Masayuki Ito võitis juulis Vassili Lomatšenkost vabaks jäänud WBO kergekeskkaalu meistrivöö. Ito 30. detsembri vastane Jevgeni „Happy Gilmore“ Tšuprakov (20-0, 10 nokaudiga) oli WBO rahvusvaheline raskesulgkaalu meister, kes viimati poksis väljaspool kodulinna Jekaterinburgi neli aastat tagasi. Tšuprakov Tokyo õhtu tähtsuselt teises matšis põrandal ei käinud, aga tema nurk peatas 7. raundis matši ja Ito säilitas tiitli.

WBC kergekärbeskaalu tšempion Ken Shiro läks vastamisi mehhiklase Saul Juarezega (24-8-2) ja sai kerge 120-108, 120-108, 119-109 võidu. Veidi kahju, sest homme poksib selle kaalu WBA tšempion Hekkie Budler ja oleks ju võinud kaks tšempionit kokku lasta. Juarez poksis kahe aasta eest WBC helveskaalu tšempioni Chayaphon Moonsriga ja kaotas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel