Treenimine

Foto: Shutterstock

Kolm soovitust, kuidas muuta trennis käimine harjumuseks

01. november 2022 | Nõuanded, Uudised

Kuigi trenni tegemisega alustamine ei ole keeruline, võib rutiinist ja harjumusest kinni pidamine osutuda arvatust raskemaks. Entusiasm raugeb ja muud asjad kipuvad vahele tulema. Terve.fi pani kirja kolm soovitust, kuidas trennis käimine harjumuseks muuta.

Treeni kellegagi koos

Mõnele inimesele võib trenni tegemise sotsiaalne pool olla väga oluline. Proovi treenida koos elukaaslase või mõne sõbraga – kui üks ei viitsi parasjagu sporti teha, saab teine tagant utsitada.

Katseta erinevaid treeninguvorme

Tegeledes erinevate spordialadega, nagu näiteks poks, sörkimine, kõndimine, jõusaal, rühmatreeningud, tagad, et trenn ei muuta liiga ühekülgseks ja vaatamata ilmale või kellaajale, leiad endale alati meelepärase tegevuse.

Premeeri ennast

Enese korrapärane premeerimine pärast eesmärkide saavutamist võib inspireerida sind jätkama. Ka mitmed eksperdid ütlevad, et premeerimine motiveerib. Seega sea endale eesmärgid ja ära unusta ennast tasustada.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel