Vee joomine

Foto: Freepik

Kolm soovitust, mis aitavad kehal trennist kiiremini taastuda

02. november 2022 | Nõuanded, Uudised

Korralik taastumine peale treeningut aitab vältida vigastusi ning valmistab keha ette uuteks pingutusteks. See annab omakorda võimaluse treenida rohkem ja efektiivsemalt. Anna.fi pani kirja kolm soovitust, kuidas peale trenni kiiremini taastuda.

Joo piisavalt vett juba enne trenni

Treeningu ajal kaotab keha vedelikke ja mineraale. Seega peaks vett jooma juba enne trenni ja ka treeningu ajal. Kui tunned peale trenni peavalu ja nõrkust, on see märk, et oled tarbinud liiga vähe vedelikku. Taastumise kiirendamiseks on oluline organismi korralikult niisutada.

Söö nii valke kui ka süsivesikuid

Osad treenijad väldivad süsivesikuid ja söövad rohkem valku. Ühekülgne toitumine vähendab aga trenni efektiivsust ja aeglustab lihaste taastumist. Ükskõik, millise spordialaga tegeled, vajab keha mitmekülgset toitumist. Head süsivesikud on täisteratooted, kaerahelbed, rukkileib, köögiviljad, puuviljad ja marjad. Tervislikud valguallikad aga kala ja hele liha, kaunviljad, kodujuust ja kohupiim.

Venitusharjutused

Et keha taastuks trennist kiiremini, on oluline ennast venitada. Venitusharjutused peaksid olema lihtsad ja mõnusad. Vältida tuleks aga liigset lihaste venitamist ning harjutusi, mis tekitavad valu aistinguid.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel