Lopez šokeeris Lomatšenkot ja võttis võidu!

18. oktoober 2020 | Uudised

Las Vegases poksisid 17. oktoobril Vassili Lomatšenko ja Teofimo Lopez, et selgitada WBA, WBO ja IBF-i meister kergekaalus.

Lopez rääkis paar päeva enne matši, kuidas tema isa oli Lomatšenkoga kohtunud 2018. aastal ja Lomatšenko ei soovinud tema kätt suruda. Lopez seenior sõimas seepeale ukrainlasel näo täis: „Me teeme su tümaks!” „Miks sa seda küll pidid tegema?” mõtles poeg. „Nüüd ma pean sinu keedetud supi ära sööma.”

„Nendest neljast – Devin Haney, Shakur Stevenson -, on Teofimol parim šanss Lomatšenkot võita. Järgmine parim võimalus pärast Lopezit on Stevensonil,” ütles Shawn Porter, kes neljandana mõtles ilmselt Gervonta Davisit. „Lopez on erakordne poksija, plahvatuslik.”

„Linares näitas, et Lomatšenkot võiks võita, ja Teofimo on väga põnev,” sõnas Oscar De La Hoya.

„Lopez on selleks matšiks valmis olnud juba tükk aega. Ta on haruldaselt andekas,” arvas Terence Crawford.

Lopez võitis 116-112, 119-09, 117-113. Tabatud löögid olid 183-141. Esimestes raundides Lomatšenko põgenes ja vältis löökidevahetust. Lomatšenko võttis tõenäoliselt üsna kindlalt 10. raundi, kuid enamjaolt Lopezil temaga probleeme polnud. Lomatšenko ja tema promootor Bob Arum ütlesid, et ei taha Julie Ledermani, kes andis 119-09, oma matšidel enam kunagi näha.

Kordusmatšikohustust lepingus polnud.

Matšile lubati 250 pealtvaatajat. Pileteid ei müüdud.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel