Foto: K-1

K’Festa: Takeru demonstreeris, miks ta on parim kikkpoksija

28. märts 2021 | Uudised

K-1 60-kiloste meeste meister Takeru alistas 28. märtsil Tokyos kaasmaalase Leona Pettase.

Takeru nokauteeris väljakutsuja 2. raundis. Matš pidi toimuma juba novembris, kuid Takeru vigastas kätt. Takeru on ainuke kolme kaalu meister K-1 ajaloos. Ta kunagi isegi tõotas, et kui kaotab, lõpetab võistlemise. Beyond Kickboxing loeb teda praegu nr 1 võitlejaks maailmas kõigi kaalude peale kokku, Combat Pressi tabelis on nr 2, aga oli veel oktoobris nr 1. Langus tuli lihtsalt seetõttu, et Takeru polnud võistelnud pärast 2020. aasta märtsi. 60-kiloste meeste tabelis on Takeru nr 1 ja Pettas nr 2. Takeru pidas amatöörina Pettasega kaks karatekohtumist ja võitis ühe.

Pettas (28-5-1) on suurema osa matše pidanud K-1-le kuuluvas Krushis, mis on veidi nõrgem ja kus ta on praegu meister. Kaotas ta viimati 2017. aastal. 2018. ja 2019. aastal alistas ta Yuma Saikyo, 2019. aastal Taio Asahisa ja Kosuke Komiyama ning 2020. aastal Tatsuya Oiwa, kõik Combat Pressi maailma esikümne mehed.

Rizini sõnul on matš Takeru ja Tenshin Nasukawa vahel prioriteet, kuid kahjuks on Takerul leping K-1-ga ja Nasukawal Riziniga.

Kuni 90-kiloste meeste meister K-Jee (20-10) kaotas tiitli 2. raundi nokaudiga iraanlasele Sina Karimianile (10-2), kellelt ta mullu tiitli võttis. Enne seda oli K-Jee Krushi meister. Karimian oli amatöörina WKU, IKN-i ja WKF-i meister.

Naases Kyotaro Fujimoto (18-8), kes viimati kikkpoksis 2010. aastal. Ta sai enne seda K-1 tiitlimatšides jagu Gökhan Sakist ja Peter Aertsist. Pärast seda võitis ta järjest poksimatše, kuni kaotas 2019. aastal Daniel Dubois’le. Fujimoto plaanis siis vabavõitlusmatši, kuid seekord alistas ta Kosuke Jitsukata siiski kikkpoksis.

Tai võitleja Gonnapar (108-29-3 tai poksi kohtumistega), kes on K-1 meister ja keda Combat Press loeb nr 2 meheks 64-kiloste seas, alistas Daiki Nagumo kohtumises, kus ei võideldud tiitlile.

Maailma esikümne mees, endine K-1 meister Masaaki Noiri (42-10) alistas Phlaychumphoni.

Maailma esikümne mees, Krushi meister Masashi Kumura (16-3) alistas Dawsakhoni.

Maailma esikümne mees, vaid 20-aastane Tomoya Yokoyama (8-2) alistas Yusuke.

Maailma esikümne mees, endine Krushi meister Akihiro Kaneko (9-1) alistas Momotaro Kiyama. Kaneko ainuke kaotus tuli viimases kohtumises Kumuralt.

Maailma esikümne mees, endine Krushi meister Kotaro Shimano (25-14) alistas Yuki Miwa.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel