Kaunitaride võitlus: Ostovich – VanZant

09. jaanuar 2019 | Uudised

UFC Fight Nightil 19. jaanuaril kohtuvad Rachael Ostovich ja Paige VanZant, keda peetakse kõige kaunimateks võitlusmaailmas. Nad on aga ka mõlemad vägivalla ohvrid.

Ostovichi kallal tarvitas vägivalda paar kuud tagasi tema mees. VanZant avaldas eelmisel aastal raamatu „Rise“, kus ta kirjutas, et teda vägistas 14-aastaselt grupp mehi. „Vabavõitlus päästis mu elu,“ kirjutas ta.

Matš tühistati algul, kuna Ostovichi vabavõitlejast abikaasa murdis tal mitu luud, Ostovich sõnas aga, et soovib võidelda oma tütre ja teiste pärast, kes selliste olukordadega kokku puutuvad.

Skandaali tekitas, et üritusel võitleb endine NFL-i jalgpallur Greg Hardy, kes mõisteti 2014. aastal süüdi naise ründamises. Ostovich lausus, et ei lase end Hardyst segada ja on tänulik, et saab võidelda.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachael Ostovich (@rachaelostovich)

Paar päeva tagasi kloppis UFC võitleja Polyana Viana läbi mehe, kes üritas teda Brasiilias tänaval röövida.

UFC president Dana White kuulutas aastaid tagasi, et naised ei hakka kunagi UFC-s võitlema.

VanZant teatas mõne päeva eest, et Reebok ei pikendanud temaga lepingut. VanZant alustas profikarjääri 6-1, kaotas aga siis 2015. aastal Rose Namajunasele. Ta võitles viimati aasta tagasi, esmakordselt kärbeskaalus, kuid kaotas ikkagi. Ostovichi võidud-kaotused on 4-4. UFC-s on ta pidanud kaks matši.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel