Kas Gaethje kukutab kuninga?

22. oktoober 2020 | Uudised

Kogu võitluskunstidemaailm ootab põnevusega UFC ajaloo üht põnevaimat matši: võitmatu venelane Habib Nurmagomedov läheb vastamisi ameeriklase Justin Gaethjega kergekaalu (kuni 70,3 kg) maailmameistritiitli nimel.

Seda ülipõnevat matši kannab UFC võitlussaarelt Abu Dhabis üle telekanal TV3 Sport 2 ja voogedastusteenus Go3. Ülekanne toimub seekord Eestile ülisobival ajal – laupäeva õhtul alates 21. Tiitlimatš saab toimuma kesköö paiku. Enne seda näeb mitut eelmatši.

32-aastane ja 178 cm pikk alistamatu UFC kergekaalu meister Dagestanist (Venemaa) Habib Nurmagomedov on olnud karjääri vältel peatamatu, võites järjest 28 matši. 2009. ja 2010. aastal tuli ta ka sambo maailmameistriks. Ta on eelkõige maadleja, kasutades tehnikat, jõudu, kontrolli ja visadust vastaste alistamiseks. Nokaudiga on ta lõpetanud vaid kaheksa duelli.

Habib sai UFC meistriks 2018. aastal. Tiitlit on ta kaitsnud kahel korral – samal aastal alistas ta kurikuulsa iirlase Conor McGregori ja eelmise aasta septembris ameeriklase Dustin Poirier’. Vene võitleja naaseb puuri pärast rohkem kui aastast pausi.

31-aastane ja 180 cm pikk Gaethje soovib iga hinna eest praeguse meistri kukutada. Gaethje on hetkel UFC kergekaalu ajutise meistri tiitli hoidja. Ameeriklane võitis tiitli, alistades Tony Fergusoni. Gaethjel on ette näidata 22 võitu (19 nokaudiga) ja kaks kaotust. Ta taastus kahest järjestikusest kaotusest Eddie Alvarezile ja Dustin Poirier’le ning on suutnud võita järjest neli matši – kolm avaraunditriumfi ja maikuus võimas võit Tony Fergusoni üle, mida peetakse selle aasta parimaks esituseks.

Nende kahe mehe vastasseis on vaieldamatult selle aasta kõige oodatum kohtumine ja UFC kergekaalu ajaloo üks kõrgetasemelisemaid tiitlimatše. Keegi ei taha jääda Nurmagomedovi maadlusvõttesse ega Gaethjega lööke vahetama. Saab olema huvitav näha, kas Gaethje suudab maadlusoskustega tõrjuda Habibi katseid viia matš maasvõitluseks ja survestada teda püstivõitluses.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel