Kaotuseta Kenshiro kaotas WBC tiitli

22. september 2021 | Uudised

WBC meister Kenshiro Teraji kaotas 22. septembril tiitli Masamichi Yabukile.

9. raundis tundus, et meister on võitnud, järgmises pööras pretendent võistluse aga tehnilise nokaudiga enda kasuks.

Meister kaalus 48,7 ja Yabuki 48,8 kilo. Huvitav, et kaalumisel mõõdeti ka pulssi ja Jaapani meedia avaldab selliseid asju. Kenshiro pulss oli 66 lööki ja Yabuki pulss 101 lööki minutis.

See oli Yabuki (12-3) esimene 12-raundine matš. Ta on valitsev Jaapani profimeister, kes polnud kaotanud viimases viies kohtumises. Ta oli WBC tabelis esikohal ja kohustuslik vastane meistrile. Üks tema kaotustest pärineb Junto Nakatanilt.

„Yabuki on hea poksija, kelle taktika on rajatud kontrarünnakutele, aga ma kaitsesse auke ei kavatse jätta. Alustan ilmselt varakult sirgetega ja surun ta olukorda, kus pole midagi teha. Matš lõpeb nokaudiga, kui kõik läheb plaanipäraselt,” sõnas Kenshiro ajakirjale Ring.

Meistri isa väärtustas Yabukit rohkem. „Yabuki on palju tugevama löögiga kui Tetsuya Hisada. Kenshirol oli enne Hisada matši pikk paus. Ta oleks muidu palju veenvamalt poksinud,” ütles endine OPBF-i meister Hisashi Teraji.

Yabuki, kes treenis matšiks teiste seas Kosei Tanakaga, ütles, et on Kenshiro sirgega kursis.

Teraji (18-0) poksis varem nime all Ken Shiro. Siis poksis ta tuntud rahvusvaheliste vastastega. Pärast Covid-19 teket on ta poksinud ainult kaks korda, mõlemad vähetuntud kohalikega. Kenshirot on nimetatud viimasel ajal Jaapani Tyson Furyks. 2020. aasta novembris tegi ta napsusena avarii ja kohalik poksiliit määras talle võistluskeelu. Kohtumine Yabukiga lükkus, kuna meister sattus Covid-19 küüsi.

Kenshiro eesmärk oli tiitlit kaitsta vähemalt 14 korda, sest Jaapani rekord on 13 korraga Yoko Gushikeni käes. Järgmine kohtumine oli plaanis 31. detsembril. Meistritest tundus esimene vastasekandidaat WBA tšempion Hiroto Kyoguchi.

Järgmine mees WBC tabelis ehk Yabuki kohustuslik vastane oleks Hekkie Budler, juhuks kui Yabuki ja Teraji lepingus polnud kordusmatši.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel