Anna Valdmaa kasutas pausi Eesti Muay Thai Liigaks valmistumiseks

23. september 2021 | Muay Thai Liiga, Uudised

30. oktoobril avab hooaja Eesti Muay Thai Liiga, kuhu läheb Kondorist võitlema ka Anna Valdmaa.

„Mul pole õnnestunud veel liigas võistelda, kuigi plaan oli. Viimasel hetkel võistlus tühistati. Muidugi teeb suur paus kurvaks, samas võtsin aga hoiaku, et järgmiseks võistluseks on võimalik rohkem valmistuda,” räägib ta.

Anna võttis suvel Sigrid Kapaneniga paari ja pidas matši Tartu paariga Laura Lind & Karin Ratnik. Anna jaoks oli see täiesti uus kogemus, sest esialgu pidi Sigrid võitlema koos Karolina Niineloga. Viimasel hetkel plaan muutus ja ettevalmistusaeg jäi lühikeseks.

„Kui treener käis selle pakkumise välja, olin kohe nõus. 1. raundi võttis Sigrid täiesti enda kanda. Teistes raundides andsin endast parima. Kui küsitakse matši kohta, siis ega seal erilisi mälestusi ei teki. Pigem keskendun vastasele ja kaitsmisele. Kui võit välja kuulutati, oli eriliselt hea tunne ja andis kõvasti indu juurde,” ütleb Anna.

Kui küsida lemmikvõitlejat, ei nimeta ta taipoksijat või kikkpoksijat. Ütleb tegelikult ka, et otsest lemmikvõitlejat ei ole.

„Kõigil on oma isikupärane stiil. Meeldivad mulle mitmed, näiteks Conor McGregor, sest mulle meeldib tema suur tahtejõulisus ja töötahe.”

Kellelt küsiks autogrammi? Küsitakse tänapäeval üldse enam autogrammi?

„Eks ikka küsitakse. Ma arvan, et see komme ei kao kunagi. Mina ilmselt küsiksin Conor McGregorilt,” sõnab Anna. UFC-d ta aeg-ajalt ikka vaatab. „On huvitav vaadata professionaalseid võitlejaid ning jälgida nende stiili ja löökide puhtust.”

Mõned korrad on Anna käinud Kondori vabavõitlustrennis. „Vahelduseks päris huvitav ja saab täiesti uue kogemuse, kuid minu süda kuulub ikkagi tai poksile,” tunnistab ta.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel