Kampaania „Stopp kiusamisele“ jõudis Andra Aho kooli

15. veebruar 2019 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia kampaania „Stopp kiusamisele“ jõudis sel nädalal Tallinna Kalamaja põhikooli, kus kunagi on õppinud ka Andra Aho.

„Loodetavasti suutsime lapsi natukenegi selle teema peale mõtlema panna ja andsime julgust enda või teiste eest vajadusel välja astuda,“ ütles Andra ja lisas, et kiusatava rollis ta koolis polnud, aga eks igaüks on näinud seda mingil määral oma elus.

Kevin ja Andra demonstreerisid 4c klassi lastele võitluskunstide võtteid. Kohal olid ka akadeemia tegevjuht Andrus Alas ja psühholoog Margus Salumets.

„Õpituba oli hariv, hästi üles ehitatud ja sisaldas erinevaid rollimänge, mille abil said õpilased selge ettekujutuse oma rollist koolis, vanemate rollist kodus ning sõprade ja õpetajate rollist koolis,“ ütles klassijuhataja Tuuli Juks.

Mängiti läbi „kiusamise teekond“, mis  leidis aset rühmas, tegevuste juures, kus kõigil lastel olid kanda rohkem või vähem nähtavad rollid. Samuti pidid õpilased kirjeldama tundeid, olles ise kiusatava või kiusaja rollis.

Õpituba algas nn poksiringis (erinevate näidisvõtetega kahe poksija poolt), mis visualiseeris õpilastele lahendamata konfliktsituatsioone või siis trennis emotsioonide väljaelamist teistele haiget tegemata. Arutati ja demonstreeriti erinevaid kiusamismehhanisme (vaimne, füüsiline) ning otsiti õpitoa juhendaja abiga lahendusi sellest vabanemiseks.

„Õpilased said selgeks, kui halb on olla nii kiusaja kui ka kiusatava rollis. Samuti õppisid nad tundeid valitsema ja enda seest tuleva negatiivse energia positiivseks mõtlema. Tänan! Soovitan teistele klassidele ka!“ sõnas Juks.

Kampaania raames on koolidel võimalus kutsuda akadeemia kiusamisest ja võitlusspordist rääkima. „Võitlusspordiga tegelevad lapsed teavad, et see kingib enesekindluse!“ ütleb Renno.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel