Jaanus Rahumägi valiti taas Eesti Karate Föderatsioni presidendiks

29. mai 2018 | Uudised

Eesti Karate Föderatsioon valis 29. mail Tallinnas üldkoosolekul uue juhatuse ja taas neljaks aastaks presidendiks Jaanus Rahumägi.

Lisaks Rahumägile kuuluvad uude juhatusse Igor Lirisman, Lauri Mengel, Priit Seli, Konstantin Iljenko ja Norman Tali.

Rahumägi sõnul on Eesti karate tugevuseks pikaajalised traditsioonid ja järjepidevus. “Eesti karate kui olümpiala seis on täna hea, aga valdkond vajab uuendusi. Uue juhatuse peamiseks eesmärgiks on kasvatada Eestis karate harrastajate hulka, tõhustada klubide tegevust ja teha senisest paremat koostööd kaitsejõudude, kaitseliidu ja politseiga,” lausus Rahumägi.

Jaanus Rahumägi on võitluskunstidega seotud 1980. aastate algusest. 1982. aastal võitis ta Eesti meistritiitli karates. Pärast karate keelustamist 1983. aastal Nõukogude Liidus oli Rahumägi 1985. aastal esimese, algul põranda all tegutsenud Eesti karateklubi Mainor Karate asutaja. 1991. aastani tegutsenud klubisse kuulus üle 600 karatet harjutava lapse. Rahumägil on alates 1991. aastast karates teise astme must vöö.

1992. aastal asutatud Eesti Karate Föderatsioon ühendab karatega tegelevaid spordiklubisid, -seltse ja -ühendusi Eestis.

Monika Kuzmina

Vaata veel