Hendrik Themas lõõbib spordimeheliku huumoriga enne The League’i vastase kallal

03. märts 2023 | The League, Uudised

Poksijatel käib 18. märtsil toimuvaks The League’iks valmistudes kõva töö. Hendrik Themas, kes muidu on jätnud pigem tõsise sportlase mulje, kes läheb ringi ja teeb lihtsalt töö ära, on võtnud uue suuna ning hakanud rohkem näitama välja oma huumorimeelt, mis treener Kevin Renno sõnul temas alati olnud on. Themas on nimelt võtnud eeskuju Ukraina poksijast Oleksander Ussõkist ning asunud iga reede tegema oma vastasele Raimonds Aukstikalnisile suunatud stoorisid.

Hendrik Themas vs Sergei Makejev. Foto: Dmitri Averjanov

Hendrik Themas vs Sergei Makejev. Foto: Dmitri Averjanov

Matšiks läbi huumori valmistumine on mõnusam

Ussõk jagas enne matši Tyson Furyga naljaga lõõpivaid videoid – näiteks söögilaua ääres lubas ta Fury nahka pista nagu burgeri.
Themas sõnab, et Ussõkist see idee videosid teha tuligi. Ta on neid teinud nüüd 3-4 nädalat järjest, video tuleb välja igal reedel. „Raimonds alguses jagas ja naeris esimese video peale. Edasi ei naera ega reageeri. Kuidas või kas see talle psühholoogiliselt mõjub, ma ei tea, aga võtan seda kui spordimehelikku naljategemist,“ märgib Themas. Siiani on ta teinud videod poksisaalis, kaubanduskeskuses, koridori peal. Ideed tulevad jooksvalt.

Themas tunnistab, et nooremana ta ei oleks ehk sellist asja teinud, aga praegu on ta palju matšideks valmistunud, mis on üsnagi stressirohke, aga kui teed seda läbi huumori, on palju mõnusam. Järgmine video ilmub juba sel reedel.

Hendrik Themas vs Sergei Makejev. Foto: Dmitri Averjanov

Hendrik Themas vs Sergei Makejev. Foto: Dmitri Averjanov

Kui on tööaeg, on tööaeg. Kui naljaaeg, siis naljaaeg

Treener Kevin Renno sõnab, et Themas ongi tegelikult huvitav inimene, kes on alati nalja teinud. See pole ehk välja paistnud, sest kui on töö aeg, keskendub ta tööle.

„Ta tuleb trenni 20 minutit varem või rohkemgi ja teeb sooja. Ta ei tule „tilulilutama“, vaid tuleb trenni tegema. Tal ei ole vaja kuskil nurgas kellegagi istuda ja itsitada. Aga kui on vaja teha nalja, siis teeb ka seda,“ kirjeldab treener Themast.

Renno sõnul on Themas keskendunud sportlane. Enne võitlusspordini jõudmist õppis ta USA-s kergejõustiku stipendiumiga kolledžis. Sport ja võistlused ei ole tema jaoks võõrad, ta on terve elu olnud sportlane.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GoodFightEstonia (@goodfightestonia)

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel