Heiki Nabi saavutas Saksamaal 3. koha

22. august 2018 | Uudised

Tugevatasemelisel Saksamaa Grand Prix’l Dortmundis saavutas meie liider Heiki Nabi kreeka-rooma maadluses (-130 kg) 3. koha.

Kvalifikatsiooniringis oli Heiki vaba, seejärel kaheksandikfinaalis võitis ta Jello Krahmerit (Saksamaa) 5:0, teatas maadlusliit. Veerandfinaali vastane Zvijad Pataridze (Gruusia) loobus kohtumisest vigastuse tõttu. Poolfinaalis tuli Heikil vastu võtta kaotus punktidega 2:3 Jakobi Kajaialt (Gruusia), kes ka kokkuvõttes tuli raskekaalu võitjaks. Grusiinlane on tänavune EM-i pronks.

Kohtumises 3.-5. kohale oli meie maadleja võrdsete punktide 1:1 juures parem Balint Lamist (Ungari). Ungarlane tuli möödunud aastal EM-il hõbedale.

Eerik Aps (-87 kg) oli samuti kvalifikatsiooniringis vaba, kaheksandikfinaalis kohtus aga turniiri hilisema võitja Denis Kudlaga (Saksamaa), Rio OM-i pronksi ja 2017. aasta MM-i hõbedaga. Punktikaotus Eerikule 0:2.

Lohutusringis aga tuli vastu kohe teinegi väga tituleeritud mees Viktor Lörincz (Ungari), 2017. aasta EM-i kuld. Ka selles kohtumises punktikaotus 0:2 meie maadlejale. Kokkuvõttes Eerik Apsile 20. koht.

Eesti kaks paremat kreeka-rooma maadlejat jätkavad koos treener Igor Bugayga ettevalmistust oktoobris toimuvaks MM-iks. Saksamaal osaletakse peale turniiri rahvusvahelises treeninglaagris ja septembris veel Bulgaaria treeninglaagris.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel