GoodFight |
06. detsember 2023

GOODFIGHT PODCAST! Ott Remmeri asemel astub UFN-is ringi Taur Guitor: ma olen alati valmis võitlema

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Ott Remmeri asemel astub UFN-is ringi Taur Guitor: ma olen alati valmis võitlema

09. detsembril toimuval Fight Night’il vahetus ootamatult peamatši poksija. Algupäraselt ringi astuma pidanud Ott Remmer haigestus ja korraldajad tegid ettepaneku Taur Guitorile vaid kolm päeva enne matši. Guitor rääkis Goodfight podcast’ile, et sai ettepaneku eile hommikul ja võttis päeva mõtlemiseks. Ta tõdeb, et vähesed oleks sellega nõus olnud, aga korraldaja Gert Goršanov teab teda piisavalt hästi, et teada, et mees on alati valmis võitlema. „Olen selle spordialaga nii kaua tegelenud, et kui ma poleks valmis, võiksin jalgpalli või midagi muud mängida. Ma olen alati valmis võitlema,“ ütleb ta.

Sportlasetöö alguse saanud just Rakverest

Nii panebki laupäeval Guitor jalga Ott Remmeri „kingad“. „On vaja jalga panna ja paelad kõvasti kinni siduda, siis läheb kõik hästi,“ muigab ta. Praegu on Guitor Tartus Corsagymis treenimas, nii pidi podcast’i tegema telefoni teel.

Taur Guitor

Muidu on Guitor pärit Rakvere lähedalt ja just sellest linnast on alguse saanud tema sportlasetöö – Tugev Tahe klubist treener Villu Nurmoja käe alt. Nurmojale on ta väga tänulik tema mentaliteedi eest ja selle eest, et treener oli alati olemas.
Ta meenutab Nurmoja kuldlauset „kõik on inimesed, keegi pole robot“ – see tähendab, et kõik inimesed on võidetavad.

Kõik on inimesed, keegi pole robot.

Plaan mitte alluda vastase mänguplaanile

Guitor on 30-aastane ja pidanud 20 matši, millest 12 võitnud. Võidud on talle toonud põlved ja lähitöö, kaotused on aga tulnud sellest, et mees on end ära kaotanud. Selles matšis püüab ta oma taktikat peale suruda ja mitte alluda vastase mänguplaanile.

Taur Guitor

Guitor ütleb, et ta pole ringis kunagi üksinda – tema toetajad on vaimselt tema kõrval. Just see teadmine on tema jaoks kõige tähtsam, et inimesed on tema jaoks olemas.

Ta tõdeb, et võitude puhul tahavad kõik olla su ligi, aga õiged sõbrad ja toetajad tulevad välja just siis, kui kaotad. Siis helistavad ja ütlevad häid sõnu vähesed, aga just need on tõelised toetajad.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?