Viimased uudised
Marko Šultsi hoolikas ettevalmistus tõi oodatud võidu: vajasin uut perspektiivi, et mugavustsoonist välja astuda
Vabavõitleja Madis Mäeste tee tippu: ära kunagi anna alla – me kõik oleme alustanud nullist
Eesti taekwondo noorsportlased tõid British International Openilt koju kaks pronksi
KATKEND RAAMATUST I Võitlus süsteemi vastu: ülempreester Aivar Sarapiku lugu
FLASHBACK | Kaur Sibbul unistas maailmameistritiitlist juba enne Eesti meistriks tulemist
Sigrid Kapanen WBC Euroopa taipoksi tšempioniks saamise järel: tänan südamest kõiki!
GLORY 100 esimesel päeval toimub Khbabezi ja Maslobojevi kordusmatš
GLORY 100 juubelil astuvad vastamisi Rico Verhoeven ja Artem Vakhitov
FLASHBACK | Maikel Astur 2018. aasta FIGHTLANDil: Themas on täielik gangster!
GLORY 100 ringi astub Rico Verhoeven
VAATA! Sigrid Kapanen saates “Hommik Anuga”: poksiga tegeledes pingutan nii, et veremaitse on suus
EKSKLUSIIV I 2024. aasta Soome meister taipoksis Aapo Akkanen: taipoks on rohkem kui sport, see on eluviis
A.L.O. Crew sportlased särasid EstOpen 2025 Tatami võistlusel
Rahvusvaheline kickboxingu turniir jõuab DAZN-i: „Last Heavyweight Standing” algab aprillis
GALERII! EKSKLUSIIV I The League VIII matši võit Volosatõhile: tahan selles alas edasi liikuda
RAAMATUSOOVITUS I “The Good Son: The Life of Ray „Boom Boom“ Mancini”: üks poksiajaloo mõjusamaid elulugusid
Betr ja GLORY esitlesid uut eksklusiivset kickboxingu sarja: GLORY Underground
GALERII! EKSKLUSIIV I Salamatin pärast The League`i matši võitu: pidin matši käigus strateegiat muutma
GALERII! EKSKLUSIIV I WBC International Muay Thai võitja Ruslan Mitjajev: olen õnnelik, et kõik õnnestus!
GALERII! EKSKLUSIIV I Danil Turilov The League võidust: raske töö tasub end ära!
GOODFIGHT PODCAST! Sigrid Kapanen: kõik matšid tuleb täiega panna
Eesti tai poksi, kikkpoksi ja klassikalise poksi meister Sigrid Kapanen, kes osales Eesti meistrivõistlustel tai poksis, rääkis Goodfight podcast`is, et lisaks heale hommikusöögile ning väikesele uinakule on tal kombeks enne ringi astumist tantsida. „See on minu rituaal. Pean enne fight’i tantsima, et ennast maha rahustada.“
Kõik matšid tuleb täiega panna
Kapanen tõdeb, et kuigi tal on maailmameistritiitel käes, siis ometi pole tal plaanis loorberitele puhkama jääda, vaid soovib edasi push`ida. Ta soovib oma elu jooksul saavutada nii palju tiitleid ning nii palju võidelda, kui vähegi võimalik. Sigrid räägib, et pärast Eesti meistrivõistluseid osaleb ta Riias K1 Balti Openil ning seejärel 16. märtsil Rakveres toimuval Yakuza Fight 6 võitlusõhtul. „Ma ei võta igat matši leebelt. Iga matš on ikka matš – tahaks võita ka. Ma ei lase ennast lõdvaks ja teen nii nagu oleks profifight,“ lausub ta ja lisab, et üks matš korraga – kõik matšid tuleb täiega panna.
Mida oled teinud enne ringi minekut, seda tuleb ringis kasutada
Kapanen räägib, et kuigi seljataga on omajagu matše, siis mingil hetkel tuleb ikkagi väike närv sisse ka. Näiteks viis minutit enne ringi astumist, tuleb korra mõeldud sellele, mida ta trennis tegi ja kas on ikka piisavalt tööd tehtud. „Kõik töö on tehtud enne ringi minekut ja siis ongi see, et mida oled teinud enne ringi minekut, seda tuleb ringis kasutada. See on minu enda viga – kui ma ei anna trennis 100 protsenti, siis ma tean, et ma ei anna 100 protsenti ka ringis.“
Kõik töö on tehtud enne ringi minekut ja siis ongi see, et mida oled teinud enne ringi minekut, seda tuleb ringis kasutada.
Selleks, et edasi areneda, tuleb vahepeal ka kaotada
Poksija toob välja, et kindlasti tuleb enne matši pähe ka halbu mõtteid, aga siis tuleb anda endast parim ning mõelda, et läheb nii nagu läheb. „Vahepeal peab ikka kaotama ka selleks, et edasi areneda. Mul on alati see, et kui ma kaotan, siis arenen kaks korda rohkem kui võites. Kui kaotan, siis ma tean, et mul on areneda veel palju.“
Vahepeal peab ikka kaotama ka selleks, et edasi areneda.
Kapaneni teekond poksi juurde
Kapanen meenutab, et on olnud alati hästi võitlushimuline. Juba lasteaias ütlesid kasvatajad, et enne kui öeldi tähelepanu-valmis-start, siis enne starti Kapanen juba jooksis. Naine on proovinud mitmeid erinevaid spordialasid, kuid teised on olnud võistkondlikud alad nagu näiteks jalgpall, võrkpall. „Tahan olla iseenda otsustaja. Muidugi mul on abiks treener, kes mind aitab, aga nagu, et oleks mina ja mu vastane ning siis tugevam võidab,“ räägib ta ja lausub, et siis leidiski ta poksi baaskursuse kutse Kondorisse ning sealt tema teekond alguse sai. Kapanen arvab, et tema treener Ringo Tipp sai suhteliselt alguses aru, et naises on olemas materjal, kes Eestimaa uhkeks teeb. „Ilmselt peale baaskursust hakkaski Ringo mulle rohkem tähelepanu pöörama. Kindlasti oli tal teisi võistlejaid ka, aga ta nägi, et minus on potentsiaali.“
Kapaneni poksikarjäär sai alguse just Muay Thai Liigalt. „Tegin äkki viis või kuus Muay Thai Liiga fight’i. Nendest kaks-kolm olid semi-pro ja kõik olid minul võidud. Selles mõttes ma imestan, et alustasin ja lõpetasin Muay Thai Liigal kõikide võitudega.“
Talendikusse ei tasu kinni jääda – mingil hetkel tuleb siiski endal tööd tegema hakata
Tai poksi maailmameister tõdeb, et kindlasti leidub poksis ka loomulikke talente, aga see viib ühte kindlasse punkti ning sealt edasi peab hakkama ka ise vaeva nägema. Ta toob välja, et näiteks tema kohta on öeldud, et ta on loomulik talent. Sellesse ei tasu aga kinni jääda, sest mingil hetkel talendikus enam ei aita ning tuleb hakata ise tööd tegema. „Sain ka mingi hetk aru, et okei – mul tuleb see päris hästi tuleb välja, et ma ei pea isegi nii palju pingutama kui mõni, aga siis tuli nii-öelda sein ette. Pidin hakkama pingutama, et saada edasi,“ lausub ta ja meenutab, et see oli umbes siis, kui tal oli tehtud kaks või kolm profifight`i ning tuli esimene profikaotus. „Siis sain aru, et okei, nüüd peab hakkama vaeva ka nägema. Sinnani oli kuidagi leebelt läinud, aga nüüd on vaja tööd ka teha ja sealt ma hakkasin pingutama edasi.“
Kaotused õpetavad, kust on vaja areneda
Rääkides kaotustest, siis Kapanen räägib, et esimesed nädal või kuu aega ei taha ta üldse oma kaotust vaadata, sest see on nii valus ja alati pärast ringist tulemist tuleb pisar silma. „Siis aga ütleb Ringo, et vaata ikka – siis saadki aru, mis sa valesti tegid. Lõpuks võtan ennast kokku ja vaatan ära. Kui alguses mõtlen, et mis jubedus see on, siis tegelikult ongi vaja vaadata, et saada aru, kust areneda. Näiteks kas mingi jalalöögiga tuleb tööd teha, rohkem käsi üleval hoida… Siis saan aru.“
Kondori klubi fenomen
Kapanen leiab, et tema treener Ringo on väga sotsialiseeruv inimene – viimane saab kõigiga läbi ning leiab ühise jutusoone ka võõrastega. „Ringo suhtlemisoskus on nii hämmastav, et ta saab ühe inimesega viie minutiga sõbraks,“ leiab ta ja lisab, et Ringo näol on tegu treeneri, mänedžeri kui ka organiseerijaga. Kõigesse, mida mees ette võtab, paneb ta oma südame. „See ongi see, et ta ei tegele ainult minuga, vaid kõigiga. Ta teeb kõike südamega. Ringo tahab, et meie Kondor Viljandist jääks märk maha, et me oleme head fighter’id. Tuleme siit väiksest külakesest suurde linna.“
Kapaneni eesmärgid
Kapanen toob välja, et soovib kunagi Glory`sse võitlema minna – see on tema eesmärk. „Glory, Enfusion, One. Need on need kolm, aga Glory on number üks. Tahaks kunagi seda suurt ilusat valget vööd.“
GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU

GoodFight
GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?