GoodFight |
05. detsember 2023

GOODFIGHT PODCAST! Gunnar Ränkel: kiire reageerimine ja meditsiinilised teadmised peavad poksivõistlustel olema tipptasemel

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Gunnar Ränkel: kiire reageerimine ja meditsiinilised teadmised peavad poksivõistlustel olema tipptasemel

AndMar MedService OÜ meditsiinimeeskonna eest Eesti Muay Thai Liigal vastutav Gunnar Ränkel on olnud seotud võitlusspordiga 10 aastat – ta märkis, et siiani pole ka keegi rahulolematust üles näidanud, nii et nii pika aja jooksul tundub, et tehakse oma tööd õigesti. Ta rääkis Eesti Muay Thai Liigal Goodfight podcast’ile oma tööst lähemalt.

Poksivõistlustel peab olema kõigeks valmis

Ränkel on varasemates intervjuudes südant valutanud, et on võistlussarju, kus meditsiinitiimi olemasolu oluliseks ei peeta. Ta selgitab, et kuna tegemist on võitlusspordialaga, kus on täiskontakt erinevate stiilide ja reeglite järgi, tekib seal paraku vigastusi. Ja peab olema valmis kõigeks.

Siiski ütleb ta, et olukord on oluliselt paranenud, sest nõudmised on tõusnud. „Ära on kadunud see, et võetakse suvaline tegelane, kellele pannakse kollane vest selga. Tegemist on ikkagi inimese tervise ja eluga. On vigastusi, mis võivad jääda võitlejat eluks ajaks kummitama ja seda ei ole ju vaja,“ avaldas ta arvamust.

Monika Kuzmina ja Gunnar Ränkel. Foto: GoodFight

Ta rõhutas, et kiire reageerimine ja meditsiinilised teadmised peavad olema tipptasemel. Ta selgitas, et on kahte sorti meedikuid – ühed, kes on õppinud ja teised, kes on praktikud. Oma tiimis kasutab Ränkel praktilisi meedikuid, kes on aastaid tööd teinud kiirabis, haigla osakondades, EMO-des. Nad on harjunud ka kriisi ja kiire reageerimisega ning nende närvikava peab vastu kõigele.

On kahte sorti meedikuid – ühed, kes on õppinud ja teised, kes on praktikud.

On ka hea, kui tiimis on mitu inimest. Ränkel tõi välja, et vahel võib juhtuda inimlik eksimus, kus midagi unustati – siis saab teine tiimiliige kohe öelda. See on tiimitöö, mis minimaliseerib riskid ja ohud. 100% ei saa muidugi keegi asju lahendada, aga nende tiim üritab riskid miinimumini viia.

Meditsiinitiim on valmis

Eesti Muay Thai Liiga on hüppelaud noortele sportastele. Paljud on jõudnud sealt välja Eesti tippsündmustele ja maailmaski tegusid teinud. Kuidas on aga seal vigastuste ohuga?

Monika Kuzmina ja Gunnar Ränkel. Foto: GoodFight

Ränkeli sõnul on ninaverejooks pigem tavaline. Ta selgitas, et mõnedel on ninade füsioloogiline iseloom selline, et hakkab kergemini jooksma. Teisel jälle võidakse põrutada lugematu hulk lööke vastu nina ja ei juhtu midagi. Üldiselt on tiim juba enda jaoks välja selekteerinud vanad olijad ja tegijad, kelle nina ongi natuke nõrgem ja selleks ollakse valmis.

Ränkel ise tegeles kunagi judoga Tartus Tähtvere pargis ja tema treeneriks oli Riho Rannikmaa. Ta on väga tänulik treenerile õpetuste eest. Ta märkis, et judos on omad reeglid ja kasvatuslik koolkond ja see on talle elus väga palju kaasa andnud. Peamiselt kainet ja külma närvi erinevates olukordades.

Oma lemmikpoksijateks peab Ränkel Uku Jürjendali, Maikel Asturit. Ta soovib poksijatele kõva treenimist, vähem vigastusi ja tugevat närvi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?