GoodFight |
08. veebruar 2024

GOODFIGHT PODCAST! Danil Turilov: oled see, kes arvad, et sa oled

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Danil Turilov: oled see, kes arvad, et sa oled

14-aastane Danil Turilov, kes osales eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel tai poksis ning on sellel aastal nomineeritud kohalikus omavalitsuses aasta nooreks, rääkis Goodfight podcast`is, et tema teekond spordi juurde pole läinud ainult mööda tippe. Nimelt on noormeest ka koolis kiusatud.

Tai poks muutis elu

Nimelt käis ta alguses Ääsmae lasteaias ning siis pandi Danil Saku Gümnaasiumisse, kus kõik inimesed olid talle alguses võõrad. Danil oli aga vaikne ja väike poiss ning teda oli kerge ohvriks panna. Hakati näpuga näitama ja vahest ka lükati. „Siis otsustasin minna tai poksi ja hakata enda eest hoolt kandma,“ lausus ta ja lisas, et kui sellele kolmele ja poolele aastale tagasi vaadata, siis tema elus on väga palju asju selle aja jooksul muutunud. Seda nii vaimse tervise kui ka päevakava poole pealt. Näiteks suundub Danil juba hommikul kell kuus jõusaali, siis kooli, koolist koju ja õhtul veel tai poksi trenni. „See on mu elu ikka väga palju muutnud.“

Danil Turilov. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Sa oled see, kes sina ise arvad

Noormees rääkis, et kui peaks andma nõu kellelegi, kes on olnud samas olukorras, siis kuigi filmidest on jäänud mulje, et esimese kiusamise peale peaks hakkama kohe rusikatega vehklema, siis tegelikult võiks esimesed kolm korda vaadata ning seejärel rääkida kellegi endast vanemaga, näiteks õpetajaga. Kui kiusamine läheb väga tõsiseks, siis Danil soovitab minna enesekaitse trenni ning õppida enda eest seisma. „Võib-olla sellega ehmatad teisi. Kellegagi tänaval kaklema minemine pole üldse sportlik käitumine. See, mis toimub ringis, on ikkagi ringi värk,“ tõdes ta ja lisas, et teda ennast aitas väga palju, kui sa rääkida kellegagi, kes on lähedane. „Kui see sind ikka ei aita, siis võid kasvõi psühholoogilt abi saada. Mina ise sain selles mõttes üksi hakkama, et hakkasin ise endale ütlema, et ma olen palju parem, mul on head tulemused, ma olen hea inimene. Mis sellel vahet, mis keegi minust arvab. Sa oled see, kes sina ise arvad!“

Mis sellel vahet, mis keegi minust arvab. Sa oled see, kes sina ise arvad!

Danil ja trennid

Danil sõnas podcast`is trenni tegemise kohta, et esmaspäeviti on tal päeval kas jooksutrenn või mingisugune kardio ning õhtul tai poksi trenn. Teisipäeval ja neljapäeval käib ta hommikuti umbes seitsmest jõusaalis ning kui päeval koolitööde tegemise kõrvalt aega üle jääb, siis teeb kardiot, et võhma saada. Kolmapäev ja reede näevad Danilil välja samasugused nagu esmaspäev. Lisaks on laupäeviti või pühapäeviti vahest sparring ning õhtul ka üldfüüsiline trenn. „Minu keha tuleb selle kardioga toime. Ma võtan vitamiine ja toitun korralikult. See aitab mu kehal toime tulla.“

Monika Kuzmina ja Danil Turilov. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Millest Danil unistab?

Danil tõdes oma unistuste kohta, et tahaks vähemalt korra elus proovida suurematel võistlustel osalemist, näiteks Euroopa meistrivõistlustel või siis maailmameistrivõistlustel. „Kuigi on veel lahtine, kas tai poks hakkab päriselt olema see, millega ma raha hakkan teenima,“ lausus ta ja tõi välja, et enda treeneriga rääkides sai noormees väga hea töökoha mõtte, milleks on spordipsühholoog. „See oleks nii hea sellepärast, et saan iseenda kogemustest aidata teisi inimesi, mis probleemid minul näiteks olid.“

Danil Turilov. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Poks aitab toime tulla paljude asjadega

Danili perekond on pea alati noormehe matšidele kaasa elamas ning viimane tõdeb, et tema üks kaksikvendadest soovis pärast ühte võistlust, kus Danili medali sai, samuti medalit saada ning nüüd nad treenivad koos. Samuti proovib ta teist venda tai poksi meelitada. „Minu meelest see on üks parimatest spordialadest, mis sa saad teha. See aitab nii paljude asjadega sul elus toime tulla. On niimoodi, et kui minu käsi tõstetakse, siis põhimõtteliselt terve saal peab kuulama seda, kuidas pere hõiskab,“ sõnas ta ja lisas, et nüüdseks on ta sellega aga juba harjunud ning pigem on tal naljakas. „Samuti on mul häid sõpru, kes võib-olla vaatavad otseülekannet ja elavad mulle kogu aeg koolis kaasa. Olen ka paar enda sõpra tai poksi toonud, see on nagu täiega äge, et saan olla inimestele inspiratsiooniks.“

Monika Kuzmina ja Danil Turilov. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Kuidas kaotusega hakkama saada?

Danil tõi välja, et kaotust saab võtta kahel viisil. Üks viis on see, kus võtad kaotust nii-öelda tigedalt või siis oled topelt motiveeritud. „Siis hakkad palju rohkem trenni tegema, sa teed kõik, et selle järgmise matši võita. Või siis teine, sa ignoreerid seda ja lihtsalt jätkad samas teekonnas edasi. Sest kui sa lased sellisel väiksel asjal ennast segada, siis kuidas üldse ootad sellise spordialaga toime tulla? Kõiki asju juhtub siin, sa ei tea kunagi, mis siin ette tuleb. Sellepärast see on ka minu meelest väga hea spordiala. Sest et keegi ei tea, mis juhtub, see on selline adrenaliinilaks kogu aeg.“

GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?