Foto: Freepik

Maadleja Richard Karelson sai noorsportlaste stipendiumi

22. november 2023 | Uudised

ERGO kindlustus andis koostöös Eesti Olümpiakomiteega juba kaheksandat aastat järjest välja stipendiumi noorte sportlaste toetuseks. Sel aastal kandideeris konkursile rekordarv tulevikutalente – kokku laekus täpselt 100 taotlust. Võitlussportlastest sai stipendiumi maadleja Richard Karelson.

Kõigi stipendiaatide puhul tõid žüriiliikmed esile seniseid kõrgeid tulemusi ja motiveeritust, samuti selgete eesmärkide olemasolu ja potentsiaali lüüa läbi tipptasemel.

„Eesti Olümpiakomiteel on hea meel, et Eestis on ettevõtteid, nende hulgas ka ERGO, kus usutakse ja ollakse valmis panustama noortesse sportlastesse. Tihti on just noorteklasside ja täiskasvanute vaheaastad väga olulised sportlaste karjääris ja usun, et need toetused on aidanud nii mõnelgi tänasel tipul püsida õigel teel. Eraldi tooksin välja selle, et noorte sportlaste tase enda esitlemisel sportlike tulemuste kõrval on tõusnud ja see lubab neil olla hea ja tugev partner oma toetajatele,” ütles EOK turundusjuht Margus Kiiver.

Stipendiumi valikukomisjoni kuulusid 2023. aastal Eesti Olümpiakomitee turundusjuht Margus Kiiver, noorteprojektide juht Merle Kaljurand ning alaliitude koordinaator Raido Mitt,  spordiajakirjanik Aet Süvari, endine kergejõustiklane Virge Naeris ning ERGO esindajad Marek Ratnik, Helena Jõerand-Konsap, Raul Rüüson ja Alo Alunurm.

ERGO hoolib Eesti inimeste tervislikest eluviisidest ja tahab stipendiumiga anda oma panuse noorte spordiharrastuse jätkumiseks. Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte jõudmist sporditeekonnal järgmisele astmele ning aidata seeläbi kaasa, et nad inspireeriksid ka teisi noori spordiga tegelema ja innustaksid neid suurte eesmärkide nimel pingutama.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel