Gert Christianson on õppinud parimatelt

02. mai 2019 | Uudised

Gert Christianson näeb välja nagu võitleja.

27. aprilli üritusel Wiru Lahing 5 alistas ta elu esimeses poksimatšis 3:0 Karl-Siim Priksi.

Matšile eelnes seitsmekuune raske treeningprotsess, kus Gert treenis kuus korda nädalas: kolm korda poksitrenn ja kolm korda jõusaal.

„Siht oli sügisest saadik paigas. Teadsin, et tahan võistelda ja selle nimel sai ka kõvasti tööd tehtud. Eks mingi närv oli ikka sees, kuid ringi astudes tundsin ennast nagu kodus. Midagi ei tulnud kergelt, vastane oli ikkagi suhteliselt tugev,“ sõnab ta.

Kes teid treenib?

Mind on treeninud läbi aja kolm treenerit. Alustasin tai poksiga Hannes Ilmjärve käe all, kuid sain aru, et see pole päris minu ala. Meeldis ikka pigem kätega tööd teha, seega läksingi Versusesse, kus võttis mind vastu Ainar Karlson. Hetkel treenin siiani Versuses, kuid treeneriks on nüüd Georgi Abolõmov. Georgi kohta on mul ainult head öelda. Mulle meeldib tema energilisus ja pühendumus igale inimesele eraldi poksijana. Georgi kogemustepagas on nii suur, et temalt on paljugi õppida ja kõrva taha panna. Ei oskakski paremat treenerit tahta.

On Eesti meistrivõistlused eesmärk? Saaksite jagu nendest meestest?

Ei oska midagi lubada. Pole veel järgmiste võistluste peale mõelnud. Üldiselt ma pole kursis Eesti poksijatega. Iseennast kellegagi võrrelda on väga keeruline. Igal poksijal on nii-öelda väga erinev mindset, tehnika, hoiak, stiil, seega jään siinkohal vastuse võlgu.

Kui uute kinnastega poksite?

Trennis kasutan Twins Speciali 16-untsiseid kindaid. Suhteliselt uued kindad. Olen väga rahul. Siiani parimad kindad, mida olen proovinud. Unistuste kinnasteks oleks kindlasti Grant Worldwide.

Muudab internet võitleja närviliseks?

Jah, kindlasti. Ettevalmistusperioodil proovisin sotsiaalmeediat vältida ja pigem viibida heas seltskonnas.

Milline muusika aitab?

Muusika on minu jaoks väga olulisel kohal. Eelistan pigem vanakooli rap’pi. Just seda ma kuulasin enne võistlust ja treeningute ajal tohutult. Lemmikartistid: Wu-Tang Clan, The Notorious B.I.G., 2Pac, Big L, Shyheim. Neid on tohutult palju. Võiksingi neid loetlema jääda.

Millised vabavõitlejad meeldivad?

Hetkel võiksin öelda, et Habib Nurmagomedov on üks lemmikumaid.

Millised poksijad?

Vassõl Lomatšenko on kindlalt mu suurim eeskuju. Mees, kelle jalgadetöö on uskumatu. Üleüldine skill on muljetavaldav. Tekitab tunde, et ükskõik kellega ta ringis on, oleks ta justkui kõigist pea võrra üle.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel