Ismail Haidari. Foto: Maria Kilk

FOTOD! UFN RAKVERE I Ismail Haidari: ma võitlen Eesti nimel!

15. detsember 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Ismail Haidari vs Marek Saare matš jäi Rakveres toimunud võitlusspordiõhtul Underground Fight Night väga lühikeseks. Haidari võitis esimeses raundis nokaudiga. Viimane tänas tõlgi vahendusel Eestit selle võimaluse eest. Ka tänas ta oma treenerit Sten Aru ja sõpru. „Ma teen Eesti uhkeks. Ma võitlen Eesti nimel,“ sõnas ta.

Ismail Haidari. Foto: Maria Kilk

Ismaili inspireeris tegelema spordiga ja kõvasti treenima tema isa, kes on esimese suur eeskuju ja mentor. Ismaili isa oli omal ajal osav maadleja, keda paljud murda üritasid, aga ei suutnud. Ismal alustaski esmalt maadlusega, aga 14-aastaselt hakkas ta tegelema poksi ja MMA-ga. Nüüdseks on ta poksinud üle 15 aasta.

Ismail Haidari vs Marek Saar. Foto: Maria Kilk

Ismail rääkis, et oli Afganistaanis enda tiimi tšempion ja ta unistab Eestis elades edasi võistelda nii riiklikel kui rahvusvahelistel võistlustel, et Eestit esindada. Ismaili motoks on olla alati valmis ning ta võitleb eesmärgiga tõestada iseendale ja oma uuele kodule Eestile, et ta saab hakkama.

Ismail Haidari. Foto: Maria Kilk

Ismail lubas, et võitluses Marek Saarega asi teise raundini ei jõua ning tal oli õigus. Ta võitis esimeses raundis nokaudiga. „Mul on olnud palju raskusi, sest olen Eestis uus. Mul oli väga vähe aega ettevalmistuseks, aga olin enesekindel,“ sõnas ta.

Ismail Haidari vs Marek Saar. Foto: Maria Kilk

Marek rääkis peale matši, et tegu oli ilmselt tema viimase matšiga poksis – töö kõrvalt on raske võidelda. „Olen 45-aastane ja ma ei ole kindel, et järgmist matši üldse tuleb. Poksis võib see jääda viimaseks,“ lausus Marek ja lisas, et profis töö kõrvalt võistelda ja sammu pidada on raske. „Andsin endast parima. Kui ei oleks tööd ja oleks teistsugune elu, siis oleks vähe lihtsam,“ leidis ta.

GALERII: MARIA KILK

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel