FOTOD! Ansambel Hurax andis võitlusspordigala The League võitlejatele hoogu juurde lauluga „Tegija“

18. veebruar 2019 | The League, Uudised

Ansambel Hurax andis 16. veebruaril Tondiraba jäähallis võitlusspordigala The League laval võitlejatele hoogu juurde lauluga „Tegija“. Muusikast ja spordist räägib Huraxi solist ja kitarrist Ragnar Huoponen.

„Tegija“ lugu oli laval tõeliste sporditegijate sündmusel The League. Millised olid teie mõtted enne ja pärast lavaleminekut?

Meie jaoks oli selline ülesastumine esmakordne. Enne lavale minekut oli rohkelt sagimist ja mida lähemale see hetk jõudis, seda enam adrenaliin tõusis. Enne lavaleminekut tekkis veel tehniline viperus, ma ei saanud kõrvamonitori tööle. Õnneks oli helimees ligi ja saime kõik sekunditega korda.

Loo esituse ajal keskendusin laulmisele. Umbes poole loo pealt kadus närv täitsa ära ja sain esinemist nautida. Lavalt maha astudes tundsin kergendust − galat kandsid otse üle kaks telekanalit ja õnneks meie pärast mingit kala ajagraafikusse ei tekkinud. Pinge oli maas ja emotsioon laes: tehtud!

Hurax. Foto: Rauno Vahtre

Kas laulu esitusega jäite rahule?

Esinemine ise läks hästi, poisid nautisid ja ise samuti. Kuna mul tervis streikis veidi, oli tavalisest raskem laval olla, aga olles nüüd videost esitust tagantjärgi kuulanud, on süda rahul ja saan rahulikult end ravida.

Ragnar Huoponen. Foto: Rauno Vahtre

Kuidas võitlusi kommenteerite?

Vaatasin terve õhtu ära. Mulle meeldis, kaheksa mehe turniir oli vägev üritus! Mul oli eelarvamus, et finaaliks, pärast suuri matše pole neil meestel enam midagi pakkuda, aga mida fight edasi, seda võimsamaks läks. Kõik osalenud eestlased näitasid end kodupubliku ees hästi, eriti Mirkko ja Uku! Super töö!

Milline matš enim meeldis?

Raske on valida lemmikut. Igas matšis oli midagi meeldejäävat. Kõik olid energilised ja jõulised! Meeldisid kõik Mirkko, finaalis oleva leeduka Jasiunase ja Uku matšid.

Pärast poksivideo valmimist läksite ka ise poksitrenni. Kuhu ja miks? Kuidas treeningud edenevad? 

Jah, see saladus on nüüd teada. Õpin Versus Training Centeris Georgi Abolõmovi käe all klassikalist poksi. Tegelikult olin juba enne video tegemist mõned korrad käinud ja ka mõned aastad tagasi ühes teises saalis. Miks valisin just Versuse? Mu pikaaegne sõber Kristo Männistu on seal treener ja juba eelmise aasta augustis vestlesime pikalt sel teemal, et sooviksin tulla. Elul on aga kombeks vingerpussi mängida ja mu treeningute algus lükkus pool aastat edasi.

Georgi trennid on mõnusad, ta viskab nalja ja seletab lahti, miks midagi tehakse. Samas on ta vajadusel ka konkreetne ja range. Mehel on üksjagu kogemust ja ta jagab kõike meiega! Olen leidnud endale sobiva trenni sobiva treeneriga. Isiklikult käin seal peamiselt fùüsilise vormi pärast, mis ongi juba parem. Usun, et hea vormi saladus on stabiilsus. Aga poks pole ainult sport, poks on kunst ja tasapisi seda õpin.

Versuse jaoks oli see suur nädalavahetus. Uku Jürjendal võttis The League’il kindla võidu juba esimeses raundis. Eesti meistrivõistlustel võitis Aleksandr Lokinski finaalis ja tuli Eesti meistriks tai poksis ja Marko Šults tuli kikkpoksi Eesti meistriks. Tublid võitlejad ja tublid treenerid! Palju õnne ka minu poolt!

Ennetades küsimust, siis ei, mind ei näe kunagi ringis võitlemas, see pole minu eesmärk.

Ragnar Huoponen. Foto: Rauno Vahtre

Milline on üks tõeline tegija?

Tõeline tegija on inimene, kes teeb asja hingega, ei lange mugavustsooni, suudab motiveerida iseennast ja oma tegudega ka teisi! Tegija ei kuritarvita teiste headust. Tegija julgeb öelda, julgeb teha ja julgeb tunnistada, kui on eksinud.

GALERIID: Rauno Vahtre

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel