Filmivaatamine (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Filmisoovitus pühapäeva õhtuks

06. november 2022 | Uudised

Kui väljas on sügiseselt jahe ning sombune ja hall, pole midagi paremat kui mähkida ennast sooja teki sisse, võta kõrvale popcorn ning võtta ette üks poksifilm, mis räägib spordiajaloo pööraseimast tagasitulekust.

„Viimse verepiisani“

90ndate alguses ei leidunud poksimaailmas raevukamat ega koloriitsemat tegelast, kui seda oli Vinny Pazienza (Miles Teller), kes pärast suuri raskusi oli lõpuks tõusnud keskkaalu maailmameistriks. Siis sekkus mehe ellu aga saatus ning Pazienza sattus autoõnnetusse, mille tagajärjel ähvardas teda täielik paralüüs. Arstid olid üksmeelselt nõus, et mehe poksikarjäär on lootusetult läbi – Pazienzal tuleks keskenduda uuesti kõndima hakkamisele. Ja sedagi juhul, kui ei esine komplikatsioone.

Pazienza ei andnud alla. Ta soovis uuesti kõndima hakata, trenni tegema, astuda uuesti ringi ja tõusta uuesti maailmameistriks. Pazienza alustas jõutreeninguid, pea ümber kruvidega kolba külge kinnitatud metalltoestaja. Ta teadis, et üks väiksemgi valeliigutus ja teda ähvardab üle keha halvatuks jäämine. Tulemuseks oli üks pöörasemaid comebacke spordiajaloos…

VAATA TREILERIT!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel