Foto: Shutterstock.com

Fightland toetab koolirahu Keilas

15. juuli 2021 | Fightland, Uudised

Keilas 29. juulil toimuv Fightland soovib osa piletitulust suunata Koolirahu projekti raames tehtavate puhkenurkade loomisse.

„Keila linn toetab Fightlandi ja soovime ka omalt poolt heaga vastata,” ütles Fightlandi korraldaja Mirkko Moisar. „Kui meie kõrvu jõudis info Koolirahu lepingust (loe sellest SIIT), millega Keila linn on liitunud ja mille eesmärk on muu hulgas vähendada koolivägivalda, olime kohe huvitatud asjaga kaasa minemast. See teema haakub tihedalt meie endi eesmärkide ja üritusel esinevate artistide sõnumiga.”

Keila kooli esindajate sõnul tahetakse kooli koridorid muuta koolirahupesadeks ja lebolateks. „Lihtsalt puupingid koridoris on igav ja nii eelmine sajand! Kooliruum peaks olema moodsam, huvitavam ja põnevam,” arvavad kooli esindajad.

Mitmed artistid olid nõus vabast ajast lavale tulema, et oma toetust näidata. Keila jalgpallistaadionil aset leidval võistlusel esinevad Arop, Beebilõust, Bad Art, Seaduskuulekus ja üllatuskülalised.„Esineda just Fightlandil tundus hea mõte. Sõdalased feel’ivad, mida ma räägin, ja me kõik võitleme millegi eest ja vastu,” sõnas Arop.

Fightlandi peamatšis kohtuvad Markko Moisar ja Daniil Spiridonov. Seda fight’i tasub oodata mitmel põhjusel. Esiteks on Markko Keilast. Teiseks võideldakse 5×3 Full Muay Thai, seega, mängus on ka küünarnukid ja kõik muu sinnakuuluv. Kolmandaks – õhtu peamatši laulab sisse üllatuskülaline, kes on samuti Keilast. Võiks öelda ka neljandaks, et Markko ähvardab karjääri lõpetada. Õnneks teeb ta seda vähemalt Fightlandil.

Markko arvel on 70 võitlust. Viimased kolm kuud veetis ta Tais treeninglaagris, seega võib oodata eriti head sooritust. Markko esindab Team Moisarit.

Markko vastasel on võitluskogemust vähem, ent tehniliselt on mees tugev. Daniil tuleb Venemaalt ja esindab Legend Fight Clubi.

Fightlandil teevad sõpruskohtumise pärnakas Toivo Pettinen ja Kaupo Arro. Kaupol on siinkohal küll kõvasti rohkem kogemust, kuid kaalukategooria on tavapärasest kõrgem. Kuuldavasti võtab Toivo asja ka päris tõsiselt. Moisar Promotions loodab Kaupot näha sügisel Xplosion Fight Seriesi üritusel, seega Fightland sobis talle hästi, et mitte vahepeal rooste minna.

Kohtuvad ka keilakas Henry Rohtla ja leedukas Martynas Danius. Tegu on rematch‘iga. Mehed kohtusid viimati ringis 10 aastat tagasi, toona võttis võidu Henry. Martynas ei ole vahepeal puhanud ning pole Henryle kindlasti kerge vastane. Tema arvel on 26 võitlust, neist 19 võidukad.

Varem teatatud kohtumises võitlevad Hendrik Themas ja Sergei Makejev.

„Suur aitäh artistidele ja sponsoritele, kes koos meiega sellele projektile õla alla on pannud: #Eikoolivägivallale, #Keila, #Nublu, #BadArt, #NOIS, #Premia, #AndMarMedService, #BeautyPrint, #Isekallur!” tänab Mirkko.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel