Eusebio Pedroza kaitses WBA sulgkaalu tiitlit 18 vastase vastu

06. mai 2021 | Uudised

Eusebio Pedroza kaitses WBA sulgkaalu tiitlit 18 vastase vastu aastatel 1978-1985, rohkem kui keegi teine selle kaalu ajaloos.

Pedroza on 1985. aastal ilmselt ka ainuke poksimeister, kelle rahvas on valinud parlamenti. Rahvas kardab aga, et poliitika huvitab teda rohkem kui poks: seitse nädalat enne saatuslikku kohtumist Barry McGuiganiga kaalub Pedroza 65 kilo ehk kõvasti üle sulgkaalu piiri. „Tal on vaja palju trenni teha,” vangutavad Pedroza treenerid pead, kui meister treenima saabub. Pedroza ühte autosse murti hiljuti sisse ja tšempion vigastas kurjategijat jälitades jalga. Treeningsaalis mürtsub Madonna „Material Girl”.

Pedroza mänedžer tunnistab, et tal on kõige raskem töö maailmas. „Salvador Sanchez teenis nelja kohtumisega rohkem kui Eusebio karjääri jooksul. Ta on häbelik koduigatseja. Kui lennukites oleks treeningsaalid, saabuks ta kohtumisele pool tundi varem,” sõnab mänedžer. Kui Pedroza meistriks sai, sõlmis ta Don Kingiga lepingu 350 000 dollarile kolme kohtumise eest ja isegi see pisku jäi saamata, kuna ta ei pakkunud televisioonile huvi.

Panama kuulsaim poksija on ikkagi Roberto Duran, kes on Pedroza olemasolust vägagi teadlik. „Pedroza pole ühegi tuntud mehega poksinud!” kuulutab Duran 1985. aastal. Kui Pedroza pidutseb kella kolmeni ööklubis, pidutseb Duran järgmisel ööl neljani. Kui Pedroza ostab 35 000 dollarit maksva Rolexi, ostab Duran 500 000-dollarise helisüsteemi.

Pedrozat nimetatakse räpaseks poksijaks. Kohtumises Juan LaPorte vastu võeti temalt kaks raundi löökide eest pärast kella ja küünarnukkidega. Kohtumises Jose Cabaga hoiatati teda korduvalt löökide tõttu neerudesse ja kuklasse. „Ma pole kuulnud, et keegi Haglerit räpaseks nimetaks, aga ta kasutab üsna vägivaldselt pead, laseb pöialdel vabalt käia ja lööb nöörikohtadega. See käib poksi juurde,” kaitseb Pedroza.

„Kõik poksivad nii,” lisab ajakirjanik Alfonso Castillo, kes on näinud kõiki Pedroza kohtumisi peale kahe. „Aga ei maksa unustada, et ta on kõige täiuslikum poksija. Ta võib poksida lähedalt ja kaugelt. Tema vasaksirge on pikk kui oda. Ta õpib vastast tundma paar raundi ja meelitab siis rünnakule, et vastata kontrarünnakutega, nagu Ali.”

Pedrozat nimetab eeskujuna Mike Tyson.

Video selle loo juures on esimene kahest tiitlimatšist Rocky Lockridge’iga. Pedroza võitis selle jagatud otsusega, seetõttu ka kaks matši. Imetlusväärne võitluslikkuse kõrval on video kvaliteet, mida kiidab isegi Lou Duva kommentaarides.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel