Fabricio Werdum treeningul. Foto: PFL

Werdum kaotas PFL-i miljoniturniiril kohtuniku tõttu

07. mai 2021 | Uudised

Aleksei Oleinik ütles 2018. aastal, et tema kaalus on kaks kõige nutikamat meest Stipe Miocic ja Fabricio Werdum, teadus on aga alati alla jäänud irratsionaalsele: Werdum alustas 6. mail kaotusega PFL-i raskekaaluturniiril, kus peavõiduks miljon dollarit.

Ta kaotas avaraundis nokaudiga teisele brasiillasele Renan Ferreirale (6-2), kes teenis 6 punkti. Kohtumine tekitas kõneainet ka seetõttu, et enne seda oli Ferreira Werdumi kägistuses ja koputas end kaotanuks, kuid kohtunik ei märganud. „Kuna ta koputas, siis ma vabastasin ta haardest,” selgitas Werdum. Ferreira ütles, et ei koputanud.

PFL asub arutama Werdumi protesti.

Ferreira mängib Werdumit filmis, mis pole veel valmis. Ta vaatas filmiks valmistudes palju Werdumi kohtumisi ja õppis meistri liikumist. Ferreira, kes treenib Antonio Rodrigo Nogueira klubis, võitles viimati 2019. aastal sarjas LFA.

„Vabavõitluses on alati mõlemal võitlejal võiduvõimalus 50/50. Võin võita mina, võib võita Werdum,” sõnas Ferreira.

Werdum võitles viimati enne seda mullu UFC-s ja sai preemiat võidu eest Alexander Gustafssoni üle. Werdum lõpetas lepingu UFC-ga omal soovil. PFL-iga liitus ta osaliselt seepärast, et sellega on seotud Ray Sefo, ja PFL-is loodab ta ka karjääri lõpetada.

„Renanil on hea ulatus ja ta lööb kätega hästi, aga mul on plaan, kuidas võita teda 1. raundis, sest siis saab 6 punkti,” ütles Werdum.

Werdum on endine UFC meister, kuid veel suurem saavutus on see, et ta alistas esimese mehena Fjodor Jemeljanenko. Vene hiiglasel oli enne üks kaotus, kuid selle määras talle arst.

Tavapäraselt on PFL-i võitlejad teeninud 25 000 kohtumise eest + 25 000 boonust võidu korral. Kuulsamad võitlejad teenivad 50 000, kuid boonust ei saa. PFL maksis kõigile 1000 dollarit kuus mullu piirangute ajal.

Teised tähtsamad kohtumised:

Kayla Harrison alistas Mariana Moraisi
Brandon Sayles alistas Mohammed Usmani
Larissa Pacheco alistas Julija Pajici

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel