Foto: Team Estonia

Euroopa Mängud olid Eesti poksijate jaoks edukad

10. juuli 2023 | Eesti Poksiliit, Uudised

21. juunist 3. juulini toimusid Poolas, Krakowis Euroopa mängud, kus spordialana oli esindatud ka poks. Eesti Poksiliidu peatreener Artur Sinilill märkis, et oleme teinud Eesti ajalugu – 10 aastat pole kindlasti olümpiapiletini jõutud nii lähedale kui tänavu. On tehtud väga tubli töö!

Astrid Johanna Grents. Foto: Team Estonia

Astrid Johanna Grents. Foto: Team Estonia

Kogu sündmuse peale kogusid Eesti võistlejad kokku kolm medalit, millest kulla tõi taipoksis koju Astrid Johanna Grents. Noor naine alistas eelmise teisipäeva õhtul toimunud finaalis mulluse maailmameistri Kubra Kocakusi 30:27. Eesti Poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina avaldas lootust, et Astrid Johannal on lootust edasi lüüa ka Eesti Poksiliidus.

Foto: Team Estonia

Foto: Team Estonia

„Tegelikult ei osanud ma kullast unistada. Võtsin matš-matši haaval – vaatasin, kuidas üks läheb ja siis hakkasin teiseks valmistuma,“ ütles Grents pärast kullamatši. „Tase on kõrge. See on väga suur üritus – siia said ainult Euroopa parimad, kes võistlusele kvalifitseerusid, mitte need, kellel raha on. Minu finaalivastane oli eelmise aasta maailmameister, kellele ma mullu poolfinaalis kaotasin. Ma olin üllatunud, et ta finaalis nii passiivne oli, et võitsin teda 3:0,“ ütles Grents.

Stiven Aas (keskel). Foto: Erakogu

Stiven Aas (keskel). Foto: Erakogu

Eesti poksi esindasid Euroopa Mängudel veel Stiven Aas, kes sai oli kaks võitu. Ta võitis sündmuse neljandal päeval kuni 80 kg kaalukategoorias Bosnia ja Hertsegoviina võitlejat Leo Cvitanovici. Paraku lõpetas Aasa püüdlused kogenud Horvaadi poksija Veocic Gabrijel. Kuni 51 kg meeste kaalukategoorias kohtusid veel eestlane Allan Morozov ja sakslasest Salah Ibrahim Omar, kellele Morozov jäi paraku alla 0:5.

Poksis sai viiendal päeval veel näha eestlast Pavel Kamaninit, kes sai ühe suure võidu ja võistles kuni 71 kg kaalukategoorias. Ta lõi Bosnia ja Hertsegoviina poksija Gianni Dedicit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel