Ergo Reinvald esitusest MK-l: mu suurim saavutus

16. september 2021 | Uudised

Möödunud nädalal Prahas toimunud sportliku vabavõitluse maailma karikavõistlustel võitsid pronksmedali kaks Eesti keskkaallast Ergo Reinvald (Ramm) ja Raigo Kutsar (Tokon).

Kaheksandikfinaalis oli Reinvald kohtunike punktidega üle Ukraina sportlasest Dmõtro Kostovetskist, Kutsar aga võitis Inad Baowaydhanit (Saudi Araabia). Poolfinaalis tuli meie sportlastel vastu võtta kaotused Eoin Sheridanilt (Iirimaa) ja Hazem Kayyalilt (Jordaania). Kutsari vastane Kayyali alistas finaalis Sheridani.

Eesti naistest astus Prahas puuri Ksenija Grabova (Ramm), kellel tuli kaheksandikfinaalis alla vanduda hilisemale finalistile Renana Brucksteinile (Saksamaa).

Ergo Reinvald, kuidas matšid kulgesid?

Ukrainlase vastu 1. raund läks tempoga harjumiseks ja see põhjustas ka aeglase alguse, kus tema hoidis mind maas, aga palju lööke ta mulle pihta ei saanud. Pigem mina teda tabasin löökidega. 2. raund hakkas mul hästi, aga siis sain raundi keskel tugeva tagumise käega pihta ja hetke pärast leidsin end põrandalt. Vastane tuli matši lõpetama, aga suutsin tema surve vastu pidada ja raundi teise poole maas ise domineerda. Oli võimalus americana-alistusega matš lõpetada, aga jäi natuke puudu. 3. raundis oli vastane väsinud ja viisin ta maha ja domineerisin terve raundi, saades kahelt kohtunikult isegi 10:8 raundivõidu. Kui matš läbi sai, siis olin kindel, et võitsin ja nii ka läks. Jagatud kohtunike otsus.

Poolfinaalivastane oli väga pikk. Mul olid mõtted otsas, kuidas temale vastu saada ja kuna ma seda matši maha viia ei suutnud, sai see matš ka kiirelt otsa.

Kui vägevate vastastega oli tegu?

Iirlane oli vist SBG Dublini võitleja. Väga hea ja kõrge tasemega püstivõitleja. Ta oli Conor McGregori sparringupartner, kui Conor Cowboy Cerrone’i matšiks valmistus. Ilmselt läheb veel see aasta profiks. Kindlasti tugevaim vend, kellega ma vastamisi olen olnud. Ukraina on suurriik, kus võitlussport on väga kõrgel tasemel. Võin öelda, et ukrainlase üle saadud võit on mu siiamaani kõige kõvem saavutus.

Kuidas kulges võistlusväline osa?

Seni kaua kui sai võisteldud, läks aeg peamiselt puhkamisele ja kaaluhoidmisele. Kui matšid läbi olid, siis sai natuke vabamalt võtta ja Prahas ringi vaadata.

Mida on positiivset ja negatiivset individuaalse spordiala harrastamises?

Positiivne on see, et see pole nii individuaalne, kui paistab. Ettevalmistus on meeskonnatöö. Treeningpartnerid aitavad valmistuda ja innustavad kõvasti. Negatiivsena pole palju välja tuua. Matšide-eelne vaimne pool on üks raskemaid, mida olen kogenud, aga seal on ka võimalusi, kuidas positiivseks asjad muuta.

Milline matš praeguste vabavõitlusstaaride vahel oleks põnevaim?

UFC-s on palju, mida tahaks näha. Oliveira vs Poirier, Conor vs Ferguson, Nick Diaz ükskõik kellega. Nate Diaz vs Conor. Masvidal toob alati midagi lauale. Islam Mahhatšev on põnevas olukorras. Saab näha, kas ta Dos Anjose testi ka edukalt läbib. Tegelikult tahaks näha, et keegi Amanda Nunesele ka korralikult vastu hakkaks. Bellatoris ootan AJ McKee ja Mads Burnelli matši. Burnell on ju Ott Tõnissaarele omal ajal kaotanud ja nüüd läbi UFC ja Cage Warriorsi tagasi suurde liigasse jõudnud. Nüüd kohe on Yoel Romero debüüt Bellatoris, saab näha, kuidas ta seal toimetama hakkab. Bellatori Moskva kaardil on tulemas äge matš Usman Nurmagomedov vs Patrik Pietilä Soomest. Üldiselt hoian Soome sportlastel palju silma pean.

Charles Oliveira ja Michael Chandler – kui õiged mehed võitlesid UFC kergekaalutiitlile?

Sellel hetkel küll, ma usun. UFC pidi kuidagi Chandlerile midagi kohe pakkuma ja kõik teised olid sellel hetkel juba kas midagi teinud või midagi tegemas. Oliveira suutis oma aja ära oodata ja tõestas, et kunagi pole liiga hilja. Kindlasti usun, et nüüd Oliveira ja Poirier’ matš tuleb väga hea. Ise hoian Dustinile pöialt.

Kui Jorge Masvidal kaotas selgelt Kamaru Usmanile, siis mida on tal edasi teha? Minna mujale? Vahetada kaalu?

Oi, tal on variante küll ju. Nick ja Nate Diaz on korralikud palgapäevad. Kui nüüd Colby Covington kas võidab või kaotab Usmanile, siis vahet pole, Masvidaliga matš oleks hea võimalus korralik palgapäev teenida. Loomulikult on alati variant, et Conoriga midagi teha. Masvidal on äge showman ja mu üks suuri lemmikuid.

Kui tugev on Kayla Harrison, kuigi ta ei taha UFC-sse minna?

Arvan, et tema maadlus ja kõrgel tasemel džuudo kindlasti viiks ta naiste Top 5 kiiresti. UFC-s aga pole tema kaaluklassi naistel, seega peaks ta korralikult kaalu võtma, et 145 naela sisse mahtuda. Kuid isegi kui ta peaks seda suutma, siis selleks, et Amandale vastu saada, peab ta oma löömist kõvasti järgi aitama. Ärme unusta, et PFL-is raha teenida on lihtsam kui UFC-s riskida sellega, et kaotad. Aga kõik on võimalik. Ise loodan, et ta ikka UFC-sse kunagi jõuab.

Mis mulje on ESPN-i sarjast “Detail”, kus Daniel Cormier võtab lahti matše?

Ma pole seda niimoodi vaadanud, aga mulle meeldib DC lähenemine. Ta ütleb otse ja suurem osa asju, mis ta välja ütleb või arvab, on ikka inimestele korda läinud. DC on korralik meelelahutaja. Oli puuris ja on ka praegu. Täiega äge.

Fotod Praha võistlusest asuvad SIIN, video SIIN.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel