Elu veidram kui muinasjutt – bridgerweight sai esimese meistri

23. oktoober 2021 | Uudised

WBC bridgerweight’i esimeseks meistriks kerkis Kanadas 22. oktoobril Oscar Rivas.

Ta alistas 116:111, 115:112, 115:112 teise kanadalase Ryan Rozicki, kes läks pärast kohtumist suurte peahaavade tõttu haiglasse. Rozicki on WBC cruiserweight‘i rahvusvaheline hõbemeister, kes polnud kunagi poksinud rohkem kui kuus raundi – kõik 13 senist vastast alistas ta nokaudiga.

Rivas tunnistas, et kohtumine osutus oodatust raskemaks, kuna Rozicki kleepus paariks raundiks tema külge ega võimaldanud kasutada sirget. „Pidin talle meenutama, et ta ei võitle vöö nimel, vaid sellepärast, et tuua oma lapsed Colombiast Kanadasse,” sõnas Rivase treener Marc Ramsay.

Rivas sündis Colombias, kuid elab Kanadas. Tal on kaks kodakondsust.

Kohtumist jälgisid pingsalt telerist Colombias Oscari onud, vennad, muud sugulased ja naabrid. Ema donja Carmen poja matši vaadata ei suutnud. Ta kõndis närviliselt maja ees ja ootas häid uudiseid.

Rivas pidi vabale vööle poksima juunis ameeriklase Bryant Jenningsiga, kuid kohtumine jäi pandeemiapiirangute tõttu ära.

Rivase ainuke kaotus pärineb Dillian Whyte’ilt raskemas kaalus. WBC valitsev meister Whyte pidi järgmisel nädalal poksima Otto Walliniga, kuid sai vigastada. Rivas lõi Whyte’i nokdauni.

Rivase järgmine kohustuslik vastane oleks venelane Jevgeni Romanov (16-0).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel