Foto: Kostadin Andonov

Eestlased osalesid kadettide džuudo EM-il Lätis

24. august 2021 | Uudised

Kadettide Euroopa meistrivõistlustel džuudos saavutas Eesti sportlane Karl-Johannes Pilt koha esikümnes.

Tartu Do klubi esindav 17-aastane Pilt saavutas võidu Portugali judoka Tiago Alvese üle, mis kindlustas Eesti sportlasele -81 kg kaalukategoorias 9. koha. Võistlusel kasutati topeltlohutuse süsteemi. Pilt alustas võistlust kindla võiduga Alvese üle, kuid kaotas hilisemale hõbemedalistile Jason Okoyele (Prantsusmaa).

“Rahvusvaheline tiitlivõistlus on meie noorte jaoks hea võimalus end proovile panna Euroopa tippude vastu. Kuigi sel korral medaleid Eestisse ei tulnud, on meie noorte sportlaste motivatsioon tugev ja võistluselt saadi innustust edasisteks treeninguteks,“ sõnas Eesti Judoliidu president Kaido Kaljulaid.

Kadettide EM toimus Riias. Ligi 400 osalejaga tiitlivõistlusel esindasid Eestit 13 noort judokat vanuses 15-17 aastat: Anna Kotova (-48 kg), Valeria Ušanova ja Maria Simona Papp (mõlemad -63 kg), poistest Mihhail Šur (-55 kg), Jegor Novikov (-60 kg), Ats Andreas Prangli (-66 kg), Saad Dikajev (-66 kg), Rasmus Talts (-73 kg), Randy Nagel (-73 kg), Karl-Johannes Pilt (-81 kg), Jakob Vares (-90 kg), Kabriel Kirna (+90 kg) ja Samuel Mikk (+90 kg).

Džuudo on iidne Jaapani võistluskunst, mida peetakse maailma levinuimaks kahevõitlusalaks. Eestis tegutseb täna 40 klubi. Igapäevaselt harrastab seda umbes 6000 inimest. Olümpialalaks sai see 1964. aastal. Eesti judokatest on olümpial medalid võitnud Indrek Pertelson ja Aleksei Budõlin. Džuudot saavad harrastada väga erinevas vanuses sportlased, see sobib nii noortele kui ka eakatele, meestele ja naistele. Sellega alustatakse tihti juba lasteaias, kuna laste jaoks on tegemist meelepärase ja mitmekülgselt arendava spordialaga, mis lisaks üldtreeningule õpetab distsipliini, käitumist, lugupidamist jpm.

Võistluste fotosid saab vaadata SIIT.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel