Eesti võitis U15 maadluse EM-il pronksi

29. mai 2021 | Uudised

Lisette Böttker võitis pronksmedali 28. mail Bulgaarias U15 maadluse EM-il.

Ta alistas kuni 54-kiloste neidude kaheksandikfinaalis 6:3 türklanna Ece Ece, kuid kaotas 2:4 itaallannale Denise Piroddule. “Selles matšis sai otsustavaks üks viga esimesel perioodil. Teisel perioodil Lisette ründas ja oli selgelt aktiivsem, kuid kahjuks sellest ei piisanud,” ütles treener Rain Aleksandrov.

Kuna Piroddu jõudis finaali, maadles eestlanna lohutusringis, kus alistas seljavõiduga leedulanna Gabija Sakenaite ja pronksimatšis 10:0 ukrainlanna Anastassija Šturmaki. “Lisette näitas head maadlust koduste treeningute pealt,” sõnas Aleksandrov.

Lisette siht on 2028. aasta olümpia. Ta tuli mullu Eesti täiskasvanute meistriks sumos. Ema Kaisa postitas 2019. aastal Facebookis pildi aasta medalitest, juures kiri: “Kuus medalit Eesti meistrivõistlustelt (jõutõstmine, maadlus ja sumo). Lisaks 23 medalit Lisettel, 10 Richardil ja seitse Loore-Liisal.” Sumoga on tegelenud ka isa Kristjan.

Mirjam Kask tuli Bulgaarias 9. kohale (66 kg), Darja Jeremejeva 10. kohale (46 kg) ja Anu-Liis Raudsepp 16. kohale (46 kg).

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?