U16 grupipilt

Fotod: Eesti Sportliku Vabavõitluse Liit

Eesti vabavõitluse noortekoondis tõi MMilt kolm pronksi

24. august 2022 | Uudised

17. – 20. augustil toimusid Abu Dhabis noorte maailmameistrivõistlused sportlikus vabavõitluses, kus kolm Eesti sportlast – Ron-Andro Selter (U18), German Gildemann (U16) ja Taisto Teivil Kängsepp (U16) – võitlesid end välja pronksmedalile. Tegemist on esimese korraga, kui Eesti vabavõitlejad saavutavad rahvusvahelisel tiitlivõistlusel sedavõrd palju poodiumikohti.

Kõige vanemas klassis – 16-17-aastaste hulgas – saavutas kolme matšivõidu ja ühe kaotusega pronksi Tartu spordiklubi Englas noor Ron-Andro Selter (-70,3kg). Alaringis alistas Selter rumeenlase ning edestas kohtunike otsusega Iirimaa esindajat. “Esimese matši eel oli väga suur ärevus sees – ei mäletagi, millal selline varem on olnud. Aga matši minnes, peale esimest mahaviimist, ärevus kadus – sain aru, et see kõik siin on tehtav,” kommenteerib Selter esimese matši meeleolu ja lisab, et alagrupi võit tekitas hea tunde ja arusaamise, et nüüd liigutakse medali suunas.

Ron-Andro Selter

Ron-Andro Selter

Veerandfinaalis alistas Eesti koondislane Uus-Meremaa esinumbri. Poolfinaali matši vastaseks olev ukrianlane oli eestlasele juba tuttav, sest sama vastane alistas eelringis Selteri võistkonnakaaslase Rene Laia, mis oli väga tuline lahing. “Kui vastasele käe külge panin sain aru, et ta on võidetav, aga kahjuks sel korral see veel ei õnnestunud,” lisab Selter ning võtab võistluse kokku: “Täitsin enda miinimum ootused ära – sain päris palju matše, suutsin matšides väga palju teha varem trennis harjutatut ning jõudsin medalile!”.

14-15-aastaste hulgas tulid kahe võidu ja kahe kaotusega Tallinna spordiklubi Tokon esindaja German Gildemann (-72kg) ning kahe võidu ja ühe kaotusega samuti Tartu spordiklubi Englas esindaja Taisto Teivil Kängsepp (-57kg). “Mulle meeldis kogu asi – Eesti koondis tegi väga head koostööd ning sain matšidest palju tagasisidet nii enda tugevuste, kui ka selle kohta, mida on vaja trennis parandada,” kommenteerib Gildemann värsket kogemust. Kängsepp sai aga poolfinaalmatšis Mehhiko esindaja vastu ühe huvitava kogemuse: “Kuna kaks esimest matši läksid väga hästi, siis poolfinaali matši alguses enam väga närvi sees ei olnud. Hiljem sain aru, et koos närvi puudumisega kadus ka ohutunne, mis aga tõmbas pingutust natuke alla ja see jättis vastasele võimaluse oma asi ära teha.”

Gildemann ja Kängsepp

Gildemann ja Kängsepp

Koondise ja ühtlasi tartlaste treeneri Ott Tõnissaare sõnutsi oli võistluste tase tugev ning säärasest konkurentsist kolm medalit võtta väga hea tulemus. “Klubide treenerid on teinud hooaja vältel head tööd ning saadud medalid ja ka ülejäänud koondislaste matšivõidud on selle kinnituseks,” võtab Tõnissaar eestlaste tulemuse kokku ja lisab, et medal U18 vanuseklassis on omaette saavutus, sest selles vanuses noorte füüsis ja tehniline tase on juba meheohtu ning see on viimane võimalus enne täiskasvanute klassi minekut märk maha jätta. “Lisaks medalitele on noorteklasside rahvusvaheliste tiitlivõistluste matšid väga suure väärtusega kogemuste allikad ning selles vanuses on mitmekülgne kogemus ülioluline. Meie 11 koondislast pidasid kokku 30 matši – loodan, et suudame kõik need läbi analüüsida ja õiged järeldused teha, mis loob järgmisteks saavutusteks juba väga head eeldused,” lisab Tõnissaar

Eestit esindas sportliku vabavõitluse noorte maailmameistrivõistlustel 11-ne liikmeline koondis viiest spordiklubist: Vabavõitlusklubi RAMM (Tallinn), Spordiklubi Invicta (Pärnu), Spordiklubi Tokon (Tallinn), Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia (Tallinn) ja Sporiklubi Englas (Tartu). Treeneritest olid võistlustel kaasas Vallo Hannus (VVK RAMM), Henri Hiiemäe (Invicta) ja Ott Tõnissaar (Englas). Kokku osales MMil 482 sportlast 42-st riigist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel