Eesti vabavõitlejad naasid Euroopa meistrivõistlustelt kolme hõbemedaliga

08. aprill 2024 | Uudised

29.03. – 06.04.2024 toimusid Serbias, Belgradis 2024 IMMAF Noorte, Juunioride ja Seenioride Euroopa meistrivõistlused sportlikus vabavõitluses. Eesti koondis naasis võistluselt kolme hõbemedaliga – juunioride klassis olid medalid Eestile esmakordsed.

Kristofer Tammeväli (Vabavõitlusklubi RAMM, juunioride keskkaal, -83,9kg) alustas oma turniiri kolmapäeval kui esimeses matšis võitis triangel-kägistusega mitmekordset Ukraina meistrit Mykhailo Syvousi ja liikus edasi poolfinaali. Poolfinaalis tuli kindel otsusega võit teise Ukraina koondislase Yaroslav Shulha üle. Finaalivastasest rumeenlase Stefan Alexandru Loboda mänguplaan pidas hästi ja Kristoferile tulemuseks hõbemedal.

Anna Vitol (spordiklubi TOKON, juunioride kärbeskaal, 56,7kg) alistas neljapäeval poolfinaalis hispaanlanna Sofia Alvarez Vacasi käelukuga ning liikus edasi finaali. Finaalis kaotas Anna Yana Shelembale Ukrainast. Tulemuseks samuti hõbemedal.

Alisa Bostan (spordiklubi TOKON, naised -61.2kg) võitis tasavägises lahingus reedel prantslannat Lina Hammouche’i kohtunike jagatud otsusega ja jõudis finaali. Finaalis kohtus Alisa oma vana rivaali Sani Brännforsiga Soomest. Finaalis tuli vastu võtta otsusega kaotus ja kolmas hõbemedal Eestile.

Markus Kanter( spordiklubi TOKON, -77,1kg) ja Kregor Paimets (Vabavõitlusklubi RAMM, -70,3kg) said sellel korral oma juunioride suurvõistluse esimesed kogemused, et tulevikus samuti medalite jagamisel kaasa rääkida, kommenteeris võistlust koondise koordinaator ja ühtlasi ka Vabavõitlusklubi RAMM peatreener Vallo Hannus.

Noortekoondisesse kuulusid:

1. Henri Mathias Lepik (Spordiklubi Englas, U14, -52kg)
  2. Akira Kivi (Vabavõitlusklubi RAMM, U16, -62kg)
  3. Taisto Teivil Kängsepp (Spordiklubi Englas, U16, -67kg)
  4. Hendrik Jegonjan (Vabavõitlusklubi RAMM, U18, -65,8kg)
  5. Romet Steinfeldt (Vabavõitlusklubi RAMM, U18, -70,3kg)
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?