Eesti sai taekwondo eliitturniiril esmakordselt esikoha

10. oktoober 2019 | Uudised

Nädalavahetusel toimus taekwondo Riga Open, kategooria G-1 turniir, mis tähendab, et kohal oli maailma kadettide, juunioride ja täiskasvanute paremik, täpsemalt 307 sportlast 45 riigist.

Eestist olid väljas kadetid ehk 12-14-aastased. Jasper Kattai (37 kg) tõi Eestile ajaloo esimese G-1 esikoha. Aleksander Muškevitš, Eloura Charles ja Stefani Nikolajeva võitsid hõbemedalid. Esimest korda astusid G-1 mattidele Birgit Danneberg, Morgan-Cristofer Tarn ja Kirill Petrov, kes saavutasid 5. kohad. Meeskondlikus arvestuses saavutas Eesti uhke 9. koha. Edukaim riik oli Valgevene.

Päev varem oli Hispaanias lõppenud kadettide EM, kus Muškevitš sai 5. koha (57 kg), Nikolajeva 9. koha (29 kg) ja Charles 17. koha (41 kg). Kattai küll diskvalifitseeriti, kuid treener Aleksander Galaktjonov jäi saavutustega väga rahule, sest Eesti ajaloos on nii kõrged kohad esmakordsed.

Järgmiseks suuremaks eesmärgiks on 2020. aasta EM Tallinnas ja 2024. aastal Pariisis noorteolümpia.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel