Viktoria Vesso. Foto: Tuuli Nele Valgma

Eesti Olümpiakomitee premeerib maadleja Viktoria Vessot

21. aprill 2023 | Uudised

Eesti Olümpiakomitee (EOK) premeerib juunioride tiitlivõistlustel medaleid võitnud vehklejat Markus Salmi, maadlejat Viktoria Vessot ning nende treenereid kokku 4500 euroga.

18-aastane Markus Salm võitis Tallinnas peetud epeevehklemise juunioride Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. 22-aastane Viktoria Vesso teenis Rumeenias Bukarestis U23 vanuseklassi maadluse Euroopa meistrivõistlustel naistemaadluse kehakaalus -62 kg pronksmedali.

EOK president Urmas Sõõrumaa kiitis tublisid noori medaliste ja loodab, et preemia innustab neid veelgi. „Rõõm on nentida, et meie noored ja andekad sportlased jätkavad medalivõitmise traditsiooni, usuvad endasse ning on valmis sammuma samu radu, mida nende eelkäijad,” ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee kinnitatud korrale. Selle kohaselt on olümpiaaladel juunioride Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitmise korral preemia suuruseks 2000 eurot ja pronksmedali korral 1000 eurot. Medalivõitjate treenerite preemia on pool sportlasele makstavast summast. Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOK taotlusel Kultuuriministeerium.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel