Markus Madi (paremal). Foto: erakogu

EESTI MUAY THAI LIIGA I Markus Madi: poks on hea trenn, kus peale rasket tööpäeva, pingeid maandada

20. oktoober 2022 | Muay Thai Liiga, Uudised

19-aastane Markus Madi osaleb Eesti Muay Thai Liigal, et saada tai poksis võistluskogemust juurde. Ta sõnab, et Liiga on enda proovile panemiseks hea ja turvaline sündmus, kus saab trennis tehtud tööd realiseerimas käia.

Huvi võitlusspordi vastu tekkis Markuses juba üsna noorena. Tai poksis käis ta esimest korda juba 11-aastasena, kuid tol ajal jäi see sinnapaika. Uuesti tekkis huvi, kui Markus oli 14-aastane ning hakkas enesekaitse eesmärgil nädalas paar korda koos Mac Ojasmaaga treenima. Umbes 1-2 aastat tagasi tekkis tai poksi vastu tõsisem huvi – ta otsustas alaga tõsisemalt tegelema hakata ning tekkis ka huvi võistlemise vastu.

Kõige rohkem meeldib Markusele poksi juures see, et tegu on individuaalse alaga, mitte meeskondlikuga. „Saan minna ringi teadmisega, et olen endast 100% andnud ning ma ei sõltu kellestki teisest. Kui näiteks mõnes teises alas sõltud sa tiimist ja tunned, et oled ise endast maksimumi andnud, aga su tiim pole sama teinud, siis võib tekkida olukord, kus sinu antud panusest pole võidu saavutamiseks kasu,“ selgitab ta.

Markus Madi (Foto erakogu)

Foto: erakogu

Ettevalmistused Muay Thai Liigaks

Liigaks on Markus valmistunud tehes jõutrenne, teinud vastupidavuse trenne jooksmise näol ning kõige rohkem poksitrenne on teinud saalis. Kuna vahepeal oli periood, kus tema tervis oli pigem kehvemapoolne, siis oli alguses raske tagasi ree peale saada, kuid Markus lausub, et nüüd on tunne juba hea ning on võistlusteks valmis. Markuse treeneriteks on Kevin Renno ja Mac Ojasmaa.

Suurimad eeskujud võitlusspordis

Markus tõdeb, et suuri eeskujusid tal pole – ta on rohkem jälginud Conor McGregorit ja Israel Adesanyat, kes talle oma oleku ja võitlusstiili poolest meeldivad.

Markuse tulevikuplaanid

Tulevikus tahaks Markus teha profimatše ning iga päevaga aina enam areneda ja enda piire testida. Ta sooviks võistlemist proovida ka kikkpoksis ning miks mitte ka klassikalises poksis. „Aga seda ei tea kunagi mis tulevik toob, üritan elada päev korraga ning vaadata, mida tulevikul mulle pakkuda on.“

Markus toob välja ka 3 põhjust, miks võiks poksiga tegeleda:

  • Poks annab inimesele enesekindlust juurde ja samuti ka distsiplineerib inimest.
  • Poksiga tegeledes saab väga hea füüsilise vormi.
  • Poks on hea trenn, kus saab peale rasket tööpäeva pingeid maandada.

Eesti Muay Thai Liiga selle hooaja esimene etapp toimub 22. oktoobril FFC spordisaalis. Rohkem lisainfot leiad Facebooki lehelt.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel