Foto: Shutterstock.com

Kolm iseloomuomadust, mis on olulised, et poksis edu saavutada

21. oktoober 2022 | Uudised

Füüsiline tugevus ja kiirus on poksis edukas olemiseks kahtlemata hädavajalikud, aga on ka muid omadusi, mida on tarvis, et olla väga hea poksija, vahendas beacherreport.com.

Distsipliin

Selleta poksis juba edu ei saavuta. Et olla poksis edukas, peab jälgima, mida sööd, jood, kas saad korralikult magada, regulaarselt treenima.

Näiteks Marvin Hagler oli üks 70ndate ja 80ndate parimaid fighter’eid ning oma edu saladusena on ta nimetanud just distsipliini.

Julgus

See on üks kõige alahinnatumaid omadusi, mida edu saladuseks peetakse, aga sellele vaatamata on see ülioluline. Kui astud ringi, pead olema valmis selleks, et vastane lööb sind. See nõuab parajat julgust.

Vähesed on olnud ringis julgemad kui Muhammad Ali. Kui ta astus 1964. aastal Sonny Listoni vastu, arvati, et ta kaotab. Ta julges siiski ringi astuda ja võitis. Võitluses Joe Frazieriga sai ta väga jõhkraid lööke, ent võitis. Võitluses George Foremaniga arvati, et Ali saab kõvasti viga. Aga ta võitis ometigi taas. Mis nende kõigi ühine nimetaja on? Öeldakse, et Ali suurim relv oli tema julgus.

Intelligents

Poks pole vaid füüsiline sport, sellest on räägitud palju. See nõuab õiget vaimset seisundit. Ent sama oluline on ka intelligents. Osavad poksijad kasutavad strateegiat ning teavad, kuidas oma tugevusi ja vastase nõrkusi ära kasutada.

Kui sa ei mõtle mitu sammu ette, on võiduvõimalus väiksem.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel