Eesti koondise treener analüüsib EMV-d

01. märts 2019 | Uudised

21.-23. veebruarini Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlused poksis möödusid edukalt nii korralduse kui ka tulemuste poolest. Korralduse võttis enda kanda täielikult poksiliidu peasekretär Jelena Kalbina. Kohtunike osas vastutas Aleksander Pahmurko. Üle pika aja oli kohtunike töö tasemel ja kohtunike otsustes polnud kahtlusi.

Ükski EM-i sihtivatest favoriitidest ei eksinud. Meistrivõistlustest võttis osa üle 80 poksija, eelregistreerimisel isegi saja ringis, kuid mitmed kuuldavasti haigestusid.

Juunioride analüüs

Mark Andrejevi areng on olnud tagasihoidlik võrreldes mõne aasta taguse arenguga. On ära kadunud tehniline-taktikaline pool, mis oli aasta tagasi. Kiirustas liialt otsuste tegemisel ja poksis liiga lahtiselt.

David Andrejev ja Maksim Ljubimov on ka poksinud paremini, aga siin võis määravaks saada nende haigestumine enne meistrivõistlusi. Oli näha väsimuse märke, millega kaasnes tehnika lagunemine ja kiiruse puudumine.

Robert Sibalovit on raske analüüsida, kuna tema vastane oli algaja ja ta ei saanud ennast täielikult realiseerida.

Givi Kaadze näitas head tehnilist ja taktikalist valmisolekut. Kuna vastane ei osutanud aga piisavalt vastupanu, ei saanud Kaadze ennast realiseerida.

Täiskasvanute analüüs

Kirill Serikov näitas head  tehnikat, taktikat ja füüsilist vormi. Suutis vastase igas elemendis üle mängida ja kontrollida täielikult matši olukorda.

Valeri Tšernoglavski areng on olnud märgatav võrreldes aastataguse ajaga. On arenenud tehnika- ja taktikapool, oskas hästi rasketest olukordadest välja tulla. Tema arengut hindaks sellel EMV-l kõige positiivsemalt.

Semjon Karhanini areng on pidurdunud. Ei näinud tema matšis midagi uut. Probleem võis olla  selles, et vastane oli teada-tuntud klubikaaslane, kelle võitmise jaoks ei pidanud Semjon piisavalt pingutama.

Pavel Kamanin näitas tõelist keskendumist ja ettevalmistust, et võita rivaali Hartšenkot. Seekordne võit oli kindlam kui eelmisel aastal. Oli näha ettevalmistust just taktika osas, kus ei antud Hartšenkole mingit võimalust. Pavel oli EMV parima taktikaga poksija. Andreil puudus igasugune taktikaline plaan see matš võita. Andrei püüdis tulemust enda kasuks pöörata jõuga, mis saigi talle saatuslikuks.

Eduard Piirisilla areng on ka seisma jäänud. Poksib liiga ühekülgselt. Pole teinud ka tehnikas arengut. Sellise tehnika ja taktikaga on raske rahvusvahelisel tasemel tulemust saavutada.

Steven Aas võttis oma ära, kuigi peab veel kõvasti agressiivsust lisama, et saavutada rahvusvahelisel tasemel tulemust.

Artur Sinilill

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel