Ainar Karlson kohtus EMV finaalis põhilise treeningpartneriga

28. veebruar 2019 | Uudised

Ainar Karlson tuli 13. korda Eesti poksimeistriks.

Kui veerand- ja poolfinaalis otsustas ta asjad juba avaringis, siis finaalis tuli paremust tõestada kõigis kolmes raundis.

Alistasite finaalis Aleksandr Busseli 5:0. Kommenteerige matši.

Bussel on olnud mu põhiline treeningpartner. Loomulikult oli see võistluste kõige raskem matš, kuna ta on väga tugev poksija. Ta on lühem ja ma pidin teda eemal hoidma. Ma ei lasknud teda ligi ja ta lõi tänu sellele palju kordi mööda, mis teda väsitas.

Kui suur töö meistrivõistlustele eelnes?

Sain väga korralikult treenida. Põhiliselt treenisin Taavi Koovitiga Golden Clubis. Tegin ka koostööd klubiga Kalev, kus sain sparrida erinevate poksijatega, ja muidugi ka koduklubis Wiru Treening sain sparrida tugeva raskekaallasega.

Plaanite ka 14. tiitlit püüdma minna või nüüd ikkagi lõpetate?

Kui tervis lubab, siis kindlasti jätkan. Hetkel ei tea, aga kindlasti paari päevaga tahaks plaanid treeneri ja koondisega selgeks rääkida, et teaks, kuidas edasi liikuda.

Tulite pärast eelmise aasta kaht profimatši tagasi amatööriks. Eesti ühe profisündmuse korraldajad pole kutsunud võistlema meie tippamatöörpoksijaid, peljates, et see rikuks nende amatöörikarjääri.

Eestis on võimalik profist tagasi amatööriks tulla, kuna ei taheta amatöörpoksijaid kaotada. Eestis on niigi vähe poksijaid ja see oleks poksijatele hea võimalus poksida nii profina kui ka amatöörina. Proffidel on isegi võimalus võistelda olümpial. Neil on eraldi kvalifikatsiooniturniir.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel