Džässis ainult tüdrukud: võitlesid maailma parim kikkpoksija ja parim vabavõitleja

03. september 2021 | Uudised

Maailma parim naiskikkpoksija Anissa Meksen alistas One’i naisteüritusel 3. septembril Cristina Moralesi.

Kuni 52-kiloste võitlejate kohtumises alustati kohe võimsa tasavägise löökidevahetusega. Hispaanlanna, kes on Enfusioni ja ISKA meister, ründas järgmise raundi alguses veelgi tugevamini ja häälekamalt, kuid Meksen nokauteeris ta raundi lõpus. Morales soovis edasi võidelda. Kohtunik ei soovinud.

See oli Mekseni esimene kohtumine pärast seda, kui ta eelmise aasta veebruaris sai Glorys jagu Ji-Waen Leest. Kogu selle aja nõudis ta pidevalt matše esmalt Glorylt ja seejärel One’ilt. Ta soovib One’is nelja tiitlit: kahes kaalus kikkpoksis ja tai poksis. Järgmiseks on plaanis veel tänavu Janet Todd.

Peeti vabavõitluse kõige kergemate naiste WGP veerandfinaalid: Seo-Hee Ham (Lõuna-Korea) alistas Denice Zamboanga (Filipiinid), Stamp Fairtex (Tai) alistas Aljona Rassohina (Ukraina), Ritu Phogat (India) alistas Bo Mengi (Hiina) ja Itsuki Hirata (Jaapan) alistas Alyse Andersoni (USA).

Ham (23-8), keda Combat Press loeb oma kaalus maailma parimaks, võitles viimati 2019. aastal Rizinis, kus ta oli meister. Ta oli meister Road FC-s ja Deep Jewelsis. Ham võistles ka UFC-s, aga raskemas kaalus, sest tema kaalu UFC-s pole, ja nii ta seal enamasti kaotas.

Hami eesmärk on võita One’i tiitel ja siis karjäär lõpetada. Ta teab, et tasavägine kohtumine Zamboangaga (8-0) võis otsustada ka turniiri võitja. „Ma ei tahtnud nõrka vastast. Mul on hea meel, et vastane on Denice. Talle meeldib maha viia, nii et ma harjutasin selle tõrjumist,” ütles Ham.

One’i meister (57 kg) Jing-Nan Xiong alistas 39-aastase Michelle Nicolini (Brasiilia), kes kunagi oli kaheksakordne BJJ maailmameister.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel