Dillian Whyte sai lõpuks raskekaalu tšempioniks

21. juuli 2019 | Uudised

Dillian Whyte (+91 kg), kes viimasel ajal kõikjal kurtnud, et tal ei lubata poksida WBC tšempioni Deontay Wilderiga, sai võimaluse poksida Londonis 20. juulil WBC ajutise meistri tiitlile Oscar Rivasega (Colombia).

Kaotuseta Rivas lõi Whyte’i 9. raundis pikali, kuid Whyte elas selle üle ja võitis 115-112, 115-112, 116-111. „Need mehed on pidanud sadu amatöörmatše. Ma olen pidanud seitse. Ma võitsin iga raundi pärast nokdauni. Ma tahtsin sõda ja sain sõja,“ sõnas uus tšempion.

Whyte kaalus 117, Rivas 109 kilo.

Publikus olid Frank Bruno, Jose Mourinho, Tony Bellew, Vassõl Lomatšenko, Luke Campbell, Oleksandr Ussõk ja Ellie Goulding.

Promootor Eddie Hearn teatas kaks päeva enne matši, et müüdud on 12 000 piletit, kuigi sahistati, et müüdud on 2000. Rivas on vähetuntud. Ta oli alistanud Andy Ruizi ja Euroopa meistri Kubrat Pulevi, aga seda amatöörina kümmekond aastat tagasi. Rivasele pakuti tänavu matši Tyson Furyga, kuid siis Fury loobus, sest Rivas oli liiga lühike. Fury valis Tom Schwarzi.

Whyte on olnud WBC esinumber üle 600 päeva. Wilder olevat andnud Whyte’ile võimaluse poksida tiitlile kõigepealt juhul, kui Whyte sõlmib üheks matšiks lepingu PBC-ga ja seejärel ka siis, kui Whyte alistab Luis Ortizi. „Whyte keeldus,“ ütles Wilder.

Whyte avaldas hiljuti, et oli kukutanud Fury 2012. aastal trennis. Fury reageeris vastusega, et Whyte ei suudaks pikali lüüa isegi oma vanaema. Poksimeedia on arvanud, et Whyte alistas Dereck Chisora kohtunike abiga.

Whyte’i ja Rivase soojendusmatšis sai seesama Chisora (+91 kg) 2. raundis nokaudiga jagu Artur Szpilkast. Chisora (30-9) oli kaotanud kõigile, kellele võimalik kaotada: kaks korda Whyte’ile, kaks korda Furyle, lisaks Vitali Klitško, Robert Helenius, David Haye, Pulev. Poolakas (22-3) kaotas 2016. aastal tiitlimatšis Wilderile.

„Olen 35, aga tunnen end kui 16,“ kiitles Chisora, kes soovib järgmiseks poksida Joseph Parkeriga.

Chisora kaalus 117, Szpilka 110 kilo.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel