Canelo on kolme organisatsiooni tšempion. Võit ei tulnud kergelt

05. mai 2019 | Uudised

Las Vegases kohtusid 4. mail keskkaalumatšis WBC ja WBA meister Canelo Alvarez ja IBF-i meister Daniel Jacobs.

Soojenduseks poksisid inglane John Ryder (27-4) ja austraallane Bilal Akkawy (20-0-1) WBA raskekeskkaalu tšempionivööle, mille jaoks Canelo kaalus juurde võttis ja detsembris Rocky Fieldingi alistas. Ryder oli alla jäänud Fieldingile ja Billy Joe Saundersile. Akkawy oli poksinud vähetuntud vastastega, kuid ta oli Canelo üks peamisi treeningpartnereid enne kordusmatši Gennadi Golovkiniga.

Ryder lõi Akkawy 3. raundis nokauti.

Jacobs oli küll päev varem kaalumisel kaalus, kuid matšipäeva hommikul juba ülekaalus ja selle eest võeti tal väidetavalt miljon palgast (10 miljonit dollarit) maha.

Canelo sai Jacobsi üle 116-112, 115-113, 115-113 võidu. Canelo tabas 188, Jacobs 131 lööki.

Alguses käis kompamine, kuigi isegi lihtsalt liikumises oli Jacobs pidevalt taganev pool. Jacobs võitis ilmselt 3. raundi, kuigi oleks võinud anda ka Canelole. 4. raundis said mõlemad hoiatuse kuklasse löömise eest. Alvarez otsis veidi pikema Jacobsi vastu pidevalt võimalust, Jacobs rahuldus ootamisega.

7. raundis surus Jacobs Alvarezi korraks nööridesse ja ründas ägeda seeriaga. 8. raundis vahetati kehalööke. Jacobs tabas Canelot 9. raundis vasakuga pähe ja seejärel vahetati ägedaid lööke. Canelo enam nii osavalt ei põigelnud kui algul.

Mõlemad väsisid lõpuks ja said hoiatuse madalate löökide tõttu. Alvarez jäi jälle nööridesse lõksu, kuid kohtunik päästis ta. Jacobsi silm hakkas kinni paistetama. Klintšiti.

Samad kohtunikud hindasid Canelo ja Golovkini kordusmatši.

Canelo mänedžer Oscar De La Hoya teatas nädala eest, et Canelo võib poksida Golovkiniga juhul, kui Golovkin alistab Demetrius Andrade.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel