Kes ütles, et naised ei armasta poksida?

06. mai 2019 | Uudised

Kes ütles, et naised ei armasta poksida? IFMA Maailmakarika hõbe ja tai poksi üliõpilaste maailmameister Andra Aho avas äsja esimese tai poksi naiste fitnessgrupi ja trenni kogunes lausa nelikümmend huvilist!

Andra, kas esimene ainult naistele suunatud treeneritund vastas sinu ootustele?

Kindlasti, ja isegi ületas need, sest naisi tuli kohale ligi nelikümmend! Rõõm on näha, et huvi tai poksi vastu on suur ja paistab, et suurem osa kohaletulnuist ei piirdu esimese tunniga, vaid jätkab treeningutega. Mul on selle üle vaid hea meel!

Kui palju oli esmakordselt poksijaid?

Enamik neist naistest puutus võitluskunstidega kokku esmakordselt, kuid kohal oli ka neid tublisid poksihuvilisi, kes meie Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia teistes gruppides juba trenni teevad.

Kuidas oli esimene trenn üles ehitatud?

Fitness tai poksi grupp naistele treenib meie uues võitlusspordikeskuses, Tallinnas Pirni 12. Esimeses trennis õpetasime poksitehnikat ja middle kicke poksikotil, lisaks tegime erinevaid üldfüüsilisi harjutusi ehk fitnessi poolt.

Millist tagasisidet said osalejailt?

Kohe pärast trenni ja hiljem sotsiaalmeedia kaudu sain osalejatelt rohkelt positiivset tagasisidet. Trenni õnnestumist kinnitab seegi, et teises trennis pühapäeval (üldiselt ebapopulaarseim päev harrastajate seas) oli kohal ligi kolmkümmend naist! Rõõm näha, et naistele meeldib ja huvilisi nii palju on!

Trennid hakkavad toimuvad kolm korda nädalas, teisipäeval, neljapäeval ja pühapäeval. Vaatame esimese nädala jooksul, kui paljud osalejad käima jäävad ja kui vaja, teeme grupi kaheks, et kõik huvilised mugavalt treenima mahuksid.

Millised on sinu eesmärgid treenerina?

Minu eesmärk on tai poksi arendada ja tuua rohkemate inimesteni, näidata võitluskunstide ilu. Soovin aidata inimestel saada teadlikumaks oma kehast ja lahti lasta hirmudest, ennast ületada. Samuti soovin ajapikku leida ja arendada noori naisi ja tüdrukuid, kes sooviksid end poksiringis teostada ning neid sellel teel edasi viia.

Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel