Sergio de A. Cabral

Sergio de A. Cabral. Foto: Rasmus Kooskora

Brasiilia jiu-jitsut osates saab võidelda ka endast tugevama vastasega

15. detsember 2017 | Uudised

Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia kutsub õppima Brasiilia jiu-jitsut, mida on võimalik harjutada nii naistel, lastel kui ka edasijõudnud sportlastel. Õpetajaks on selle ala spetsialist Brasiiliast Sergio de A. Cabral, kellel on must vöö ja pikaajaline kogemus nii sportlase kui ka treenerina.

Jiu-jitsu on oma olemuselt kahevõistluse ala, mis keskendub oma vastase alistamisele läbi liigeselukkude või kägistuse. Seda peetakse sportliku vabavõitluse ehk MMA üheks lahutamatuks osaks ning ühtlasi on ta ka väga hea enesekaitse naistele ja lastele, kuna õpitavad tehnikad võimaldavad hõlpsasti alistada endast suurema ja füüsiliselt tugevama vastase.

Brasiilia jiu-jitsu juured ulatuvad enam kui kahe tuhande aasta tagusesse Jaapanisse, kuhu ta jõudis läbi buda munkade ja segunes seal judoga. Eelmise sajandi lõpus jõudis jiu-jitsu Brasiiliasse, kus ta omandas eraldiseisva suuna ja seda tuntaksegi tänapäeval brasiilia jiu-jitsuna.

Vaata tutvustavat videot!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel