Beterbijevi ja Bivoli matšiga tuleb oodata

16. oktoober 2018 | Uudised

WBA kergeraskekaalu tšempion Dmitri Bivol (14-0) kaitseb tiitlit 24. novembril endise WBC meistri Jean Pascali (33-5-1) vastu. Otsus tehti pärast seda, kui IBF-i tšempion Artur Beterbijev (13-0) otsustas järgmiseks poksida Joe Smith juunioriga (24-2).

35-aastane Pascal (Kanada) plaanis poksida 9. novembril Sydneys Gary Kopasiga, kuid saab nüüd võimaluse tiitlile. Pascal sai 2008. aastal võimaluse poksida WBC raskekeskkaalu tiitlile, kuid kaotas Carl Frochile. Enne seda oli ta 21-0. Pascal liikus siis kaal raskemasse kategooriasse ja sai järgmisel aastal WBC tšempioniks. Edasised kaotused on tulnud nimekamatelt meestelt: Bernard Hopkins ja kaks korda Sergei Kovaljov (WBA, IBF-i ja WBO tiitlitele). Eelmise aasta matš Ahmed Elbialiga pidi jääma Pascali viimaseks, kuid ta võitis selle.

Bivol on pidanud suure osa matše Venemaal, poksinud vaid korra Vene poksijaga, kuid ei peeta eriti headeks ka tema seniseid vastaseid. Bivol peaks poksima Beterbijeviga, WBC tšempionite Adonis Stevensoniga või Oleksandr Gvozdikiga, Badou Jackiga, WBO tšempioni Eleider Alvareziga või Marcus Browne’iga, arvab Boxing News 24.

Beterbijev kohtub Smithiga 15. detsembril Madison Square Gardenis või 22. detsembril Atlantic Citys, kuigi kolis 2013. aastal Montreali ja on pidanud suurema osa matše seal. Ta poksis karjääri algul ka poksiõhtul, kus peamatšis poksis Pascal.

Smith on endine WBC rahvusvaheline tšempion. Ta poksis tiitlimatšis Hopkinsi vastu ja see oli esimene kord, kui Hopkins kaotas (tehnilise) nokaudiga. Pärast seda läks 51-aastane vanameister lõpuks ka erru.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel