Besputin naases Beterbijevi tiitlikohtumise soojendusmatšis

20. märts 2021 | Uudised

WBC ja IBF-i poolraskekaalu meister Artur Beterbijev alistas 20. märtsil Moskvas Adam Deinesi.

Beterbijev saatis sakslase põrandale avaraundis löögiga pähe ja nokauteeris 10. raundis vasakhaagiga lõuga.

Deines lubas, et kohtumine ei kesta 12 raundi: „Ma üritan ta nokauti lüüa. Või lööb tema mind.”

Beterbijev poksis esmakordselt profikarjääris kodumaal. „Kui oleks karjääri algul Venemaal tingimusi pakutud, poleks kuskile läinud,” lausus Beterbijev. Nende kohtumine oktoobris jäi ära Beterbijevi vigastuse tõttu. Kohtumine jaanuaris jäi ära, kuna Beterbijev haigestus koroonasse.

Vähetuntud Deines oli enne seda 19-1-1. Tema ainuke kaotus tuli Fan-Long Mengilt kohtumises, mille võitja pidi poksima tiitlile. Beterbijevi läbirääkimised hiinlasega jooksid liiva, kui Mengi sõnul polnud viiruse tõttu võimalik poksida Hiinas staadionil. Beterbijev tõi kohtumise tühistamise põhjuseks selle, kuidas Hiina kohtleb uiguure.

Beterbijeviga soovib poksida Joe Smith, kelle arvates Beterbijev on ühekülgne ja poksib keskpäraste vastastega. Ameeriklane Smith on võitnud Bernard Hopkinsit, ent kaotas Dmitri Bivolile. Smith ja Beterbijev arutasid poksimist 2018. aastal, siis aga lubas venelane kohtumist 2019. aastal. Smith poksib 10. aprillil WBO vööle.

Betebijev poksis viimati 2019. aastal, kui alistas Aleksander Gvozdiki, ja siis toimus ka viimane matš Aleksander Besputinil, kes alistas WBA tiitlimatšis Radžab Butajevi. Nüüd on selle kohtumise tulemuseks kirjutatud NC, no contest – Besputinile määrati kuuekuune dopingukaristus. Welterweight‘i meister on praegu Yordenis Ugas.

Besputin naases Beterbijevi soojendusmatšis kahe raundiga saavutatud võiduga 43-aastase ukrainlase Viktor Plotnikovi (33-10) üle, kelle viimane võit pärineb 2015. aastast. Besputin pidi poksima argentiinlase Maximiliano Veroniga (12-3-1), kes haigestus koroonasse. „Plotnikov on kogenud. Tõsi, tema kohtumisi ma veel näinud pole,” ütles Besputin, kui Veroni matš tühistati. Ka Besputinil oli see esimene profimatš Venemaa publiku ees. Staarid tõi kodumaale promootor Vladimir Hrjunov.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel